Mitähän biisejä setissä mahtoi olla?
Oliko muutoksia verratuna aikaisempiin esim. Ratinan settilistaan?
Jos joku viittis vastata, kiitos.
Hämeenlinna 5.9 keikkasetti
8
1054
Vastaukset
- popedafani
en tiedä mut Laihialla 6.9 setti oli jokseenkin tällainen jos nyt ulkoa kaikkia oikein muistaa
- RAAKAA VOIMAA
- BEIBI ON YLPEE
- SUKSET
- ONHAN PÄIVÄ VIELÄ HUOMENNAKIN
- TOHTORI MUSTAJÄRVI
- KUUTAMOHULLU
- MATKALLA ALABAMAAN
- AINO
- TAHDOTKO MUT TOSIAAN
- HUUMMETTA
- PUNAISTA JA MAKEA
- KALTERIBLUES
- REPE JA LISSU
- KAASUA KOMISARIO PEPPONE
- 20 CENTTIÄ
- KERSANTTI KAROLIINA
- KUUMA KESÄ
Encoret
- TANGO PELARGONIA
- HÄN ON TÄÄLLÄ TÄNÄÄN
- KUN MIES UNELMOI- Tsyge
.. oli täsmälleen sama biisilista kuin Laihialla paitsi että lopetusbiisinä oli "Runkkua". Eipä ole setti muuttunut kesän keikoista yhtään, ehkä muutoksia tulee sen jälkeen kun uusi levy on julkaistu.
- Mä vaan
Tsyge kirjoitti:
.. oli täsmälleen sama biisilista kuin Laihialla paitsi että lopetusbiisinä oli "Runkkua". Eipä ole setti muuttunut kesän keikoista yhtään, ehkä muutoksia tulee sen jälkeen kun uusi levy on julkaistu.
oli varmaan myös tuo runkkua lopetusbiisinä. Tuskin loppui mies unelmoi biisiin.
- popedafani
Mä vaan kirjoitti:
oli varmaan myös tuo runkkua lopetusbiisinä. Tuskin loppui mies unelmoi biisiin.
se oli vikana biisinä,mut niinkuin tuolla aikasemmin sanoinkin jo,että ei varmaan kaikki tainnu tuossa olla eikä taida olla aivan siinä järjestyksessäkään missä esitettiin.
Sillähän nyt ei niin väliä ole,pääasia on kuitenkin se et on jotakin osviittaa siitä mitä siellä esitettiin.
Biisilistan kyllä näin mut en alkanut niitä sieltä muistiin kirjottamaan kun jokainen kyllä tämänvuoden keikoilla käyneet tietävät sen,että setti on koostunut hyvinkin samoista kappaleista koko vuoden,muutosta on poikain puheiden perusteella tulossa vasta levyn julkistamisen jälkeen.. - hml...
popedafani kirjoitti:
se oli vikana biisinä,mut niinkuin tuolla aikasemmin sanoinkin jo,että ei varmaan kaikki tainnu tuossa olla eikä taida olla aivan siinä järjestyksessäkään missä esitettiin.
Sillähän nyt ei niin väliä ole,pääasia on kuitenkin se et on jotakin osviittaa siitä mitä siellä esitettiin.
Biisilistan kyllä näin mut en alkanut niitä sieltä muistiin kirjottamaan kun jokainen kyllä tämänvuoden keikoilla käyneet tietävät sen,että setti on koostunut hyvinkin samoista kappaleista koko vuoden,muutosta on poikain puheiden perusteella tulossa vasta levyn julkistamisen jälkeen..Minkälainen keikka noin muuten oli Hämeenlinnassa? Oliko porukkaa??
- Tsyge
hml... kirjoitti:
Minkälainen keikka noin muuten oli Hämeenlinnassa? Oliko porukkaa??
.. oli Hämeenlinnassa todella paljon. Keikkapaikkahan on varsin iso ja kaksikerroksinen, jonne mahtuu paljon jengiä ja paikka oli noin silmämääräisesti arvioituna varsin täynnä.
Olen itse nähnyt tänä vuonna pitkälti toistakymmentä keikkaa ja noihin verrattuna Hämeenlinnan keikka oli sellainen keskitason veto. Eli parempiakin on nähty. Lisäksi keikka oli hieman normaalia lyhyempi: noin tunnin perussetti encoret eli kokonaisuudessaan alle 1,5 tuntia. - popedafani
Tsyge kirjoitti:
.. oli Hämeenlinnassa todella paljon. Keikkapaikkahan on varsin iso ja kaksikerroksinen, jonne mahtuu paljon jengiä ja paikka oli noin silmämääräisesti arvioituna varsin täynnä.
Olen itse nähnyt tänä vuonna pitkälti toistakymmentä keikkaa ja noihin verrattuna Hämeenlinnan keikka oli sellainen keskitason veto. Eli parempiakin on nähty. Lisäksi keikka oli hieman normaalia lyhyempi: noin tunnin perussetti encoret eli kokonaisuudessaan alle 1,5 tuntia.oli paljon porukkaa,paikkahan siellä ei ole mikään suuri mut aivan täynnä oli.
Soittivat aivan kuten H-linnassakin suunnilleen saman setin.
Mahtavaa oli.. - tupa oli
hml... kirjoitti:
Minkälainen keikka noin muuten oli Hämeenlinnassa? Oliko porukkaa??
Kuulin jostain että n.1200 henkeä oli paikalla ja sen on lähes maksimimäärä minkä Sirkukseen saa päästää sisälle. Popeda ei ole turha usein Hämeenlinnassa vieraillut.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude17914774Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t11810412Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1069269Suomen velka kasvoi ennätysvauhtia - Mäkynen repostelee
– Velka kasvoi eniten tilaston historiassa, Mäkynen kirjoittaa. – Vuoden 2025 toisella neljänneksellä selvästi eniten k298907Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy638596Giorgia Meloni vs Riikka Purra
Kyllä Italian pääministeri on kauniimpi ja seksikkäämpi, kuin Suomen valtiovarainministeri Riikka Purra. Mitä jotkut näk496867Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.1796455Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri305443Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1485312Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole413005