Vielä on suurin pommi tulossa, kaikki odottaa koska helpottaa ja sitten aloitetaankin lomautukset ja irtisanomiset isolla kädellä. Aletaan "kohdentaa" pamppujen työtä. Sitten vasta pississä kroolataankin.
Irtisanomisia
luvassa
31262
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
kai meill ohjaajill pakkolomat häämöttää ku vankei ei päästetä päivätoimintoihin.Vartijat loppuu ja sitt myös me ohjaajat.Onks järkee tässä vankeuslaissa,ei ni.
PERUSTETAAN TALOIHIN TURVATIIMEJÄ SIIRRETÄÄN IRTISANOMISUHAN ALLA OLEVAT NIIHIN JA MAAILMA PELASTUU !!! JA SAADAAN SAMALLA NOSTETTUA VAATIVUUS TASOA. IDEAANI VOI KÄYTTÄÄ VAPAASTI JA IDEA ON UUSI JA VIISAASTI RÄÄTÄLÖITY VANKEINHOITOON SOPIVAKSI.
turvatiimi ajatuksessa. siellä on koulutettu miehistöä turvaamistehtäviin jo pitkään. itsepuolustus ammattilaiset ovat kouluttaneet hatturyhmää jo vuosia ja tulokset ovat todella kovia.