Olen valmistunut KTM:ksi markkinointi pääaineenani ja nyt haaveilen kovasti opettajan pätevyyden hankkimisesta. Osaako kukaan sanoa miten tarkkoja tuon kolmen vuoden työkokemuksen kanssa ollaan, pitääkö se olla esim. markkinoinnin suunnittelusta, markkinointiviestinnästä tms. vai voidaanko siihen hyväksyä esimerkiksi pankin alan asiakaspalvelun ja myynnin työkokemus?
Ammatillisen opettajankoulutus
taokkkiin?
1422
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Pankin asiakaspalvelu pitäisi olla ihan ok, sano, että haet kauppikseen opettamaan mm. asiakaspalvelua ja markkinointia.
Muutenkin tuo TAOKK on sellainen pilipali-instituutti, että voi helvetti. Eiköhän sinne käy ihan mikä kokemus vaan, kunhan osaat hyvin selittää.
Mitään et siellä muuten oppimaan tule, mutta pakko käydä, jos aikoo opettaan vakkarina päästä. Aivan perseestä koko "opetus"