Hei, parin päivän päästä pitäisi olla pörräämässä bangkokissa mutta mieleen tuli että paljonko taksi maksaa lentokentältä Khao San Roadille? Pääseekö myös busilla? Perillä olemme noin 6.00..
lentokentältä Khao San Roadille
5
1139
Vastaukset
- aamurruhkaan
Bussilla pääsee. Yhtä nopea se on kuin taksi. Joudutte aamuruuhkaan. Kysy mistä lähtee bussi Khao San Roadille. En tiedä taksin hintaa. Luulisin että se hinta on luotettava, koska niin paljon on ihmisiä menossa samaan paikkaan.
- reissaaja46
matka maksoi viime tammikuussa joko 400 tai 450 bahtia, en muista varmaks. Kun menet kentältä ulos ulkona on keltaisten public taxien jono, ensiksi jonotetaan taksin palvelutiskille, jossa kerrotaan määränpää ja virkailija antaa lipun taksille annettavaksi. Lentokenttätaksien hinta on kiinteä ja sisältää tollway- maksut. Itse en viimeks jaksanut kinata suharin kanssa tietulleista ja suostuin vapaaehtoisesti huijattavaksi 80 bahtin verran, eli hävisin 1.5 euroa lentoväsymykseni vuoksi.
- lössy
Jos jo täällä joudut funtsaamaan ensimmäistä taksimatkaa niin oisko paree pysyy vaan kotosuames?
- ei aina Thaimaa
Lössy, sun on just pysyttäväkin kotona tuolla asenteella. On kaikille muille parempi että, näsäviisaat "maailmanmatkaajat" pysyy kotona, eikä oo pilaamassa muiden matkasuunnitelmia tyhmällä asenteella. Maailmaa kun kiertää oppii huomaamaan että, jossain maissa tuo taksin käyttäminen voi olla aika rahaa vievää, ja huijatuksikin tuleminen on todennäköistä.
- sinnevaan
ei aina Thaimaa kirjoitti:
Lössy, sun on just pysyttäväkin kotona tuolla asenteella. On kaikille muille parempi että, näsäviisaat "maailmanmatkaajat" pysyy kotona, eikä oo pilaamassa muiden matkasuunnitelmia tyhmällä asenteella. Maailmaa kun kiertää oppii huomaamaan että, jossain maissa tuo taksin käyttäminen voi olla aika rahaa vievää, ja huijatuksikin tuleminen on todennäköistä.
joo,sinne menee bussi joka tunti kentältä,ja en nyt muista hintaa,mut ei paljon ja vie perille..Se mesta on very graysy mesta,siis kivassa muodossa.Ite oon käyny siellä n.10 kertaa ja aina vaan kun meen Bkk niin siellä oon yöpyny.Siellä on kiva seurata jengii ympäri maailmaa ja rento fiilis.Suosittelen ilman muuta sitä mestaa,mut pari yötä riittää siellä..Hyvää matkaa.ps.muista kortsut..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996612KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3696191Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603063Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112544Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082195- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341345Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340- 731237