AMPIAISET SISÄLLÄ!

hernoromahdus

Asumme vanhassa talossa ja huomasimme joku aika sitten kivijalassa reiän,josta ampiaiset menee sisään, eli ilmeisesti pesä sielä on..

Nyt ollaan sitten tapettu o kymmeniä ampiaisia sisältä,kun ne jostain tänne pääsee...
Millä ihmeellä niistä pääsee eroon??Kun ei tiedä edes mistä ne tänne sisälle tulee..AUTTAKAA

2

542

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • misssä huoneessa

      niiden kulkureitti on.

      Hae raid-hyönteismyrkkyä ja ruiskota sillä jalkalistat ja kattolistat mutta niihin tehoaa aivan yhtä hyvin, kun pruuttaat tetramassaa sinne kulmaan ja kiinnität listat takasin.

    • pörinä

      Ampiaiset on ihan pöhköjä syksyisin, kun pesien toiminta hiipuu ja työläiset jää työttömiksi vähän ennen kuin kuolevat.

      Jos kivijalassa on pesän lentoaukko, on pesä joko seinänvälissä tai lattian alla. Ampiaiset ei lennä pimeässä, joten illalla voi turvallisesti töräyttää aukkoon myrkkyä. Sisätiloihin tunkevien kulkureitti kannattais etsiä ja tukkia tai riesasta tulee jokavuotinen.

      Raidilla on ainakin yks myrkky, jolla saa sisältä tapettua kaikki ötökät huoneilmaan ruutaamalla, jos vihollisia on ihan sakeanaan:))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7086
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7053
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      108
      6157
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5228
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5185
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5098
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4585
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3467
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3380
    Aihe