Miten on mahdollista, että kun palstalla nykyään ilmoittaa viestin asiattomaksi, niin melkein aina saman viestin voi ilmoittaa parin tunnin päästä uudelleen asiattomaksi?
Yleensä tulee viesti "Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä"
Meneekö ne ilmoitukset asiattomista viesteistä ylipäänsä perille? Vai heivataanko ne Ylläpidon postilaatikosta vain Delete- näppäimellä Huit Hiiteen?
Onhan sekin tapa välttyä "huomaamasta" ongelmaa...
"En näe pahaa, en kuule pahaa, en puhu pahaa - Kaikki on siis hyvin."
Yleensä tulee viesti "Käyttäjätuki on jo vastaanottanut ilmoituksen asiattomasta viestistä"
Meneekö ne ilmoitukset asiattomista viesteistä ylipäänsä perille? Vai heivataanko ne Ylläpidon postilaatikosta vain Delete- näppäimellä Huit Hiiteen?
Onhan sekin tapa välttyä "huomaamasta" ongelmaa...
"En näe pahaa, en kuule pahaa, en puhu pahaa - Kaikki on siis hyvin."
Vastaukset 4
Vanhimmat
toimintaa se,, taitaa olla ainut mikä suoli24 peräaukossa yleensäkän toimii eli lakaistaan maton alle,, paska mikä paska
Robottivastaus, ei muuta.
Nuo ilmoitukset menee sinne legendaariseen ylläpitoon. Ja edelleenohjauksena palstan moderaattorille, jos siis sellainen on.
Ylläpito nyt toimii miten toimii, yleensä ei toimi. "Seriffit" on mitä on, niistä nyt on jatkuvaa narinaa...
Pidä huoli, että laittelet noita palautteitasi anonyymistä osoitteesta. Itse laitoin vuosia sitten palautetta jostain. Seuraavana päivnä joku kotivalo kommentoi jotain juttuani "Tiedämme kuka sinä olet".
Tapahtui tuolla puliukkopalstalla. Siellä jyrää aa. Moderaattori on aktiivijäsen aa_ssa, kirjoitukseeni kommentoineen nimimerkissä on AA, jne.
Joskus olen saanut vastauksia valituksiini. Ilmeisesti moderaattorilta, vaikkakin postaajaksi on ilmoitettu se kuuluisa ylläpito. Kerran narisin kun kesälomamatkan jälkeen olin bannattu. Yhteisliittymä, reilu sata konetta.
Vastaus oli karmeaa suomenkieltä, sisältö nyt oli vaan että oottele vaan. Kuukausihan siinä ootellessa meni, minulla sadalla muulla koneella. Kuka lie ja mitä kirjoitellut, en tiedä. Mutta silloin opettelin proxyn käytön. Nyt on kaksi liittymääkin, toinen oma ja toinen tää jaettu, ei ole proxyjä enä tarvinnut.
Syvältähän tää portaali on. Olen vain heilunut täällä Sirkuksen ajoista asti. Kertynyt nettituttuja, joita en muuten tunne.
Kyllä olen saanut asialliseen kysymykseen asiallisen vastauksen Ylläpidolta. Minun ilmoittamani vika korjattu, joten ei ole valittamista. Kaikki korjaukset eivät tapahdu nappia painamalla. Iso systeemi, isot murheet, mutta varmaan parhaansa yrittävät, siitä on todisteita. Ruusuja annan risujen sijasta!
melkeen ku lottovoitto koska mulle ei oo kolmee vuotee vastattu kertaakaa,,, et se siit ruusuista,,paskaa osa palveluista ollut vuosia,, piste!