Oks asiaa?

Onksul kaikki kondikses? Vai pitääks aina välil laittaa vähä kondiksee?

Kaikki on valmiina mikäs sinne on tyrkkiä. Onkohan mulla asiaa minnekkää? Mikäs on sitä mun asiaa?

Jossei ei ois asiaa, mitä sitte ois?
2171
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tarttis hoitaa taas asioit.

Kaikki on valmiina ja nyt. Silti tarttee tehä. Koko ajan pitää hoitaa asioit.

Mun ei nekää oo omii asioit. Ei nää mun asioit oo mitä koko ajan pitää hoitaa. Koko ajan vaan pitää silti hoitaa.

Kenes asioit me hoijetaa jos ei omii?

Äänestä

olla lapsella nukkumaanmenoaika :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


O'ou kirjoitti:

Onksul kaikki kondikses? Vai pitääks aina välil laittaa vähä kondiksee?

Kaikki on valmiina mikäs sinne on tyrkkiä. Onkohan mulla asiaa minnekkää? Mikäs on sitä mun asiaa?

Jossei ei ois asiaa, mitä sitte ois?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu