Jos elämän pääpiirteet on ennalta määrätty, niin mitä nämä pääpiirteet ovat? Syntyminen ja kuolema, ja mitä muuta. Jos selvännäkijä näkee minun saavan lapsen, saanko sen joka tapauksessa eli olenko jo valintani tehnyt niin että lapsi syntyy joka tapauksessa, eli jos hän ei olisi nähnyt lasta, olisinko tehnyt valintani niin ettei lasta näkyisi. Eli selvennän vielä näkeekö selvännäkijä aina sen lopullisen tulevaisuuden, oli valintani mikä tahansa.
Elämän pääpiirteet
Tulevaisuuttaan odottava
5298
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
perusteella, että meillä on lukemattomia tulevaisuuksia valintojemme pohjalta. Jokainen on tämän kokenut.
Ennustaja ei pysty tämän vuoksi näkemään, ennustamaan kaikkea. Tälläisia elämän pääpiirteitä voi olla, ja onkin koodattuna henkimaailmaan, mutta nekin voivat muuttua, jos sielu väsymyksen, sairauden, alkoholismin tms. vuoksi ei pysty näitä tulevaisuuksia toteuttamaan.
Esim. perheen tuleva lapsisielu voi henkimaailmassa päättää, että painuukin jonnekin muualle, eikä synnykään tähän perheeseen, vaikka oli perheen isän ja äidin sielun kanssa sopinut tulevansa tähän perheeseen. Ja vanhemmat voivat päättää, etteivät hankikaan lasta tai uusia lapsia vaikka talouden epävarmuuden vuoksi. Siinä voi aika kulua niin, ettei äiti mielensä muutettuaan enää tulekaan raskaaksi fysiologisten seikkojen vuoksi. Taas muutos siihen lopulliseen tulevaisuuteen.
Tämä höpinä on itsestään selvyyttä, joten eiköhän jokainen tajua, ettei mitään loppuun lyötyä ole. Ihmiset palloilevat maapallon päällä, ja tekevät vapaan tahdon mukaisen elämän jokaisessa käännekohdassa. Eli ennustajan on vaikea pysyä perässä, eikä hän näe lopullista, sillä eihän ihminen itsekään tiedä jossain vaiheessa mikä hänen valintansa on vuoden kuluttua. Ei tällaista tietoa henkimaailman mukaan ole ns. ajassa, josta ennustajat tietoa poimivat.
kysymyksenasettelullasi, mutta laitan omia mietiskelyjäni tulemaan.
Meillä on niin lukemattomia tulevaisuuksia valintojemme vuoksi, ettei ennustaja voi nähdä lopullista loppuseuraamaa. Tietysti maailmankaikkeuden tiedostoissa on paljonkin koodauksia jokaisen ihmisen kohdalla (ns. elämäntehtäviä, ja jopa jonkun rinnallakin), mutta moni meistä ei pysty niitä toteuttamaan esim. sairauden, alkoholismin, raskaiden elämänkokemusten tai muun vuoksi.
Perheet sopivat henkimaailmassa, että nämä ja nämä sielut syntyvät tässä elämässä perheenä, mutta lapsisielu voi päättääkin tehdä jotain muuta kuin tulla maan päälle tähän perheeseen, ja se tulevaisuus on siinä. Perhe voi pelästyä vaikka talouden heikkoa tilaa, ja päättää siirtää toivomansa lapsen syntymistä tai jopa peruuttaa vauvahaaveensa. Jos mieli muuttuu, äiti voi olla fysiologisesti liian vanha saamaan lasta, ja taas ennuste muuttuu.
Ei tällaisia lopputulemia voi ennustaja tietää, tai sitten hän on todellinen VELHO. Minusta selvänäkijä voi ohjata asiakkaitaan, ja antaa henkimaailman mielipiteen, minne asiakas voi suunnata, jotta hänen elämänsä muuttuisi parempaan suuntaan. Jotkut asiat pysyvät, ja ennustus pitää, mutta joskus ihmiset eivät kuuntele neuvoja, vaan toteuttavat omaa vapaata tahtoaan (ottaako tämä varattu mies eron ja otta minut puolisoksi? Yläkerto sanoo, ettei tämä mies kuulu sinulle, mutta kysyjä ei halua uskoa, ja jää odottamaan tätä mahdotonta, ennustettu mies löytyy, muttei sitten kelpaakaan jne.).
Meillä on elämässä suuntaviivat, mutta me tavallaan maalaamme oman taulumme.
Nyt tuli sama lätinä kahteen kertaan, koska tietokone reistaili, mutta ei kai se haittaa.
Tämä ei ollut ennustettavissa m.o.t.
selvännäkijä kertoi miehestä jonka tulen tapaamaan, hän kertoi miehestä paljon yksityiskohtia. Onko tämä mies minulle jotenkin ennalta määrätty, koska tuntui siltä, että hän oli joku tietty henkilö. Mitä jos hän ei olekkaan minun tyyppiäni? ;)
Sitten sinä olet väärässä ja nirso koska ennustaja on aina oikeassa, tyhmä! :DD