Voiko olla mahdollista, että mies pitää todellakin minua pelkkänä panona,vaikka n.4kk ajan melkein joka viikonloppu vietti yönsä luonani? Ja aina kun oli kännissä oli seurassani.Oli selvästä päästä valmis huolehtimaan minusta ja lapsestani(lapseni ei koskaan syntynyt, oska sain keskenmenon).Itse olin vielä sanonut, etten tee lasta saadakseni hänet ja että en halua häneltä muuta kuin elatusmaksun.Nyt hän väittää minun olleen pelkkä pano.Auttakaa kokemuksillanne niin miehet kuin naisetkin.Nyt miehellä on lapsuudenystäväni jolle hän oli tämän asian sanonut.Jonka siskolta asian kuulin.Totta on varmasti se että mies on sen sanonut.
Apua tarvitaan!
9
976
Vastaukset
- vahingosta viisastunut
miehet on aina vittumaisia
ne teeskentelee rakkautta
mutta tunteita niillä ei ole
niitä pitää potkia munille
tai tehdä niille tosi ruma temppu
se saa ne vähän ajattelemaan
elämän arvoja- mona
samaa mullekin on tapahtunut. ei edes avioliitto ja yhteinen koti ja lapset merkitse mitään kun mies vaan muuttaa mieltään.
- Lupu
Miksi annat hänen luulla olevasi aina valmis mihin hän sinua ikinä tarvitseekaan,sänkyhommissa...
Aistin kirjotuksestasi että olisit antanut hänelle mitä ikinä vain.Miksi?
Oletko niin sokea ja sinisilmäinen,ettet huomaa kuinka hän pitää sinua todellakin vain panopuuna.
Anteeksi vain suorasukaisuuteni,mutta olen nähnyt niin paljon juuri tuota, mistä itse kirjoitat nyt,etten tiedä enää haluaisinko itkeä vai nauraa kuinka sinisilmäisiä me naiset olemmekaan!Voin tuntea tilanteesi,koska olen ollut samassa jamassa joskus.Mutta hyvä ihminen,ota opiksesi siitä!!Äläkä sekoita koskaan lapsia enää siihen tilanteeseen. Mitä kuvittelitkaan??Luulitko että haluaisit lapsen vain koska mies oli niin ihana.Etkä vaatinut mitään elatusapujen lisäksi.Herää nyt!Olet ollut itsekäs.Halusitko lapsen elävän ilman isäänsä,hänen tietävän että isäsi piti sinua vain panopuunaan,ja mitä kaikkee.Ota nyt jo järki käteen ja mieti asioita ennen kuin teet.- Loukattusydän
Viestissäsi oli asiaa.Ehkä olen itsekäs.Mutta haluan korjata erään käsityksesi.Tietysti olisin halunnut että lapsellani olisi isä ja tämä kyseinen ex-ehdokas olisi tietysti saanut tavata lastaan ja varmasti olisi sen tehnytkin, mutta lapsen parasta ajattelin siinä kun sanoin etten vaadi häneltä mitään (huom.sana vaadi)muuta kuin elatusmaksun,koska lapsen on parempi toisen vanhemman luona kuin perheessä jossa vanhemmat epäilevät toistensa tunteita.Kokemuksen syvällä rintaäänellä tavallaan, koska olen eronneen perheen lapsi.Kiitos kumminkin mielipiteestä.
- Kokemusta on..
Ihan samalla tavalla löytyy mätämunia myös kauniimmastakin sukupuolesta!! Hei! Shit happens! Jokaiselle tulee joskus paskiainen kohdalle, eikä niitten perään kannata jäädä itkemään!
- Asshole
Kyllä varmasti pitää paikkansa. Olen itse deittaillut naisia kuukausikaupalla vaikka ensi tapaamisella teisin ettei suhteesta tule mitään pitkän päälle. Tosin olen joka kerta antanut ymmärtää syyksi jonkun muun kuin totuuden kun olen jättänyt ne, joten niille ei siinä mielessä jäänyt huono mieli kuten sinulla. Välillä olen miettinyt miten voin olla niin laskelmoiva kusipää. En ole ylpä siitä.
- loukattusydän
Onneksi sinä tajuat mitä teet ja se kertoo sinulla olevan vielä toivoa.Mutta miksi jatkat vielä ekakerran jälkeen,vaikka tiedät ettei siitä tuu mitään?On todellakin onni että annat naiselle edes jonkinlaisen syyn miksi lopetat suhteen.Vaikkei se totuus olisikaan.
- Lupu
Arvaas mitä toivoisin sinulle tapahtuvan?
Toivottavasti jokin kaunis,mielestäsi haluttava ja sellainen nainen,jonka eteen tekisit mitä vain,jättäisi sinut noin vain.Ihan ilman mitään katumusta.Heittäis ojanpenkkaan kuin kuluneen lelun.
Avaisiko se silmäsi viimein näkemään mitä ne naiset,joita olet jättänyt huviksesi vuosien kuluessa,silloin tunsivat,Ja kuinka halpamaisesti olet heitä käyttänyt hyväksesi saadaksesi vain omat halusi tyydytettyä. Kiitos. - Loukattusydän
Lupu kirjoitti:
Arvaas mitä toivoisin sinulle tapahtuvan?
Toivottavasti jokin kaunis,mielestäsi haluttava ja sellainen nainen,jonka eteen tekisit mitä vain,jättäisi sinut noin vain.Ihan ilman mitään katumusta.Heittäis ojanpenkkaan kuin kuluneen lelun.
Avaisiko se silmäsi viimein näkemään mitä ne naiset,joita olet jättänyt huviksesi vuosien kuluessa,silloin tunsivat,Ja kuinka halpamaisesti olet heitä käyttänyt hyväksesi saadaksesi vain omat halusi tyydytettyä. Kiitos.Nyt en oikeen käsittänyt.Olen näet itse nainen.Juuri se joka on hylätty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi534330Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal814013- 703498
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963420Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1062435- 352298
- 242179
- 362169
- 382149
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232044