Rottweiler

lenkkeilijän kimppuun. Taas oli tällanen kirjoitus Kalevassa. Onks kukaan teistä joutunut hurtan puremaksi, vaikkapa rotikan hampaisiin?
Onko kellään kokemusta kyseisestä rodusta, ovatko noin hurjia, että ohikulkijat teilaavat sairaala kuntoon?!
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

seuraamuksia..ku meijän pikku koira on ollu aina niin kiltti...

Äänestä

suoraan sudesta ja ovat näin ihmisen aikaansaamia jalostuksen tuotteita. Itsessään susihan on ihmiselle vaaraton, mutta ihmisen kieron luonteen vuoksi koirat ovat kymmenen kertaa vaarallisempia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyökkäsi kirjoitti:

lenkkeilijän kimppuun. Taas oli tällanen kirjoitus Kalevassa. Onks kukaan teistä joutunut hurtan puremaksi, vaikkapa rotikan hampaisiin?
Onko kellään kokemusta kyseisestä rodusta, ovatko noin hurjia, että ohikulkijat teilaavat sairaala kuntoon?!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu