Hypo sanoi myös näin

Vaikka asuntojen hinnat voivat tuoreen asuntomarkkina-analyysin mukaan laskea viisi prosenttia nopeastikin, romahdusta ei Inhan mukaan kuitenkaan ole näköpiirissä.

Inha ei usko, että alamäki jatkuu yli ennustetun viiden prosentin pudotuksen.

- Varsinkin pääkaupunkiseudulla on joka tapauksessa ylikysyntää asunnoista, hän muistuttaa.

että näin...
5249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

koskee vain vuokrajonoja: 20 000 suomipoikaa ja -tyttöä jonossa jo.

Työperäiset maahanmuuttajat ovat asunnot vieneet. Se "työvoimpula"-jengi. Hep.

Äänestä
  • Siellä vuokrajonossa ja asunnottomana tehdään todellista tiliä, koska asuntoa ei ole, niin asuminen ei maksakaan mitään.

    Äänestä

  • jonossa kannattaa olla kirjoitti:

    Siellä vuokrajonossa ja asunnottomana tehdään todellista tiliä, koska asuntoa ei ole, niin asuminen ei maksakaan mitään.

    mutta se maksaa että olemme rakentaneet vuokratalon.Siellä olisi kaksio pohjoisesta tuleville työmiehille kämppä, mutta mitä?Se on kansantaloudellisesti parempi että annamme sen kämpän suht kielitaidottomalle savimajassa asuneelle afrikkalaiselle maahanmuuttajalle.Olemme niin rikas valtio että emme tarvitse työntekijöitä.Tarvitsemme vain maahanmuuttajia.

    Äänestä

myymään. Ullanlinnassa tais mennä just 100 kohdetta rikki.

No eihän noita ennusteita enää kukaan ota vakavasti.

Äänestä

- Kauppa käy kohtuullisesti tavallisen perheen hintatason vanhoista asunnoista. Kalliimpien kohteiden myynti takkuilee. Mersut seisovat kaupassa, Toyotat myyvät hyvin, Hypon katsauksessa kirjoitetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


niin.... kirjoitti:

Vaikka asuntojen hinnat voivat tuoreen asuntomarkkina-analyysin mukaan laskea viisi prosenttia nopeastikin, romahdusta ei Inhan mukaan kuitenkaan ole näköpiirissä.

Inha ei usko, että alamäki jatkuu yli ennustetun viiden prosentin pudotuksen.

- Varsinkin pääkaupunkiseudulla on joka tapauksessa ylikysyntää asunnoista, hän muistuttaa.

että näin...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu