Sain tänään kirjeen jossa vaaditaan tulliselvitys minulle saapuneesta kirjeesta. Kirje sisälsi Salvia divinorum:nia sekä kuitin ostoksista. En usko kieltämisen onnistuvan. Miten kannattaisi menetellä? Ajattelin soittaa ja esittää tietämätöntä. Oletan että tavaraa en ikinä saa käsiini. Mitä jos jätän koko asian hoitamatta, pyritäänkö minuun ottamaan yhteyttä esim. poliisin kautta. Parasta tässä on että lisälähetys on juuri tulossa. Voi vain kuvitella ilmeitä jos tulli saa senkin käsiinsä.
En aivan varmasti ole ainoa jolta on vaadittu tulliselvitystä, miten menettelitte?
En aivan varmasti ole ainoa jolta on vaadittu tulliselvitystä, miten menettelitte?
Vastaukset 2
Vanhimmat
oo hiljaa ja elä tee mitää. Kyllä ne ottaa yhteyttä uudestaan jos haluvat keskustella. Ota kaikki laittomat jutut pois kämpäst vähäks aikaa, ei tiiä jos tulee kotoota hakee. Sit jos ne ottaa yhteyttä ja haluu jutella nii oot aika kuses kerta kuittiki piti laittaa kirjeeseen.
Enny oikehe tiärä mitä tua tulliselvitys tarkoottaa, mut ittel tuli postis kirje jotta lähetys haettava tullist.
Siä sit kiriä blondi sanoo jotta avaa ny tua paketti ja katotaha mitä siälon, no siäloli turbosytkä ja ramma kympin salviaa.
"Onko sul reseptiä tähä? Tää tarvii suames resepti".
"No... öö... ei? haha"
"Mei voira sitte tätä sulle antaa jotta ny laitat puumerkkiä tähä paperihi ja luavutat tän valtiol tuhottavaks".
Sinne meni eikoo setä sinine tullu ovel koputtelemaha vaikka kuin on nimi tiaros ja "syntine HUUMEEREHEKÄYTTÄJÄ" rekisteritiaroos.
Salvia on siis lääkeainerekisteris eli johne sulloo reseptii ni set sitä ittelles tullist saa.
Ei tuu huumausainerikost kunei soo (viälä) huumausainehis.
Kiällä, kiistä, elä tiärä mistä mitä, oo kunno juntti ja kasvata omas ;)