Clive Barker-Abarat???

fiuh

Moikkista!

Tässä olen lueskellut 2 ensimmäistä osaa Abarat sarjasta ja jäin ihan koukkuun! Nyt kuitenkin on sitä kolmatta osaa odoteltu innolla jo useempi vuosi...:(
Onko jollain jotain tietoa asiasta, että mikä tässä maksaa??:D Oon kyllä koittanu googlettaa sun muuta, mut en oo mitään selitystä löytäny..
Onko kirjottelu nyt vaan niin hidasta vai onko homma menny vaan jäihin..Who knows??

3

1011

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Naksutin23

      Joo-o. Abaratia on odoteltu. Ja pitkään.
      Mutta koska Clive Barker kirjoittaa useampaa kirjaa samanaikaisesti ja vielä siinä sivussa tunkee lusikkansa elokuvasoppaan ja maalaa kuvat Abarat-kirjoihin, niin onko tuo ihme, että Abarat 3:sta saa odotella?

      Ehkä muutaman vuoden päästä.

      • Wling

        Joo, löysin tässä tietoa, että abarat 3 ilmestyisi vuonna 2010, jos siis englannin taitoni riittää, mutta kopsaan nyt sen kohdan tähän, jotta joku paremmin englantia osaava voi sen meille sitten selittää...


        Clive is currently [June 2009] looking over the typescript for Book Three and has just delivered the first part to the publishers (so don't expect to see it before Winter 2009 at the very earliest and much more likely in 2010).


    • eshwii

      Abarat 3, kulkee nimellä Absolute Midnight, ilmestyy kauppoihin syyskuussa 2011, suomennosta voidaan odotella vielä vuoteen 2012 :( Neljäs ja viides kirja on myös suunnitteilla, että eipä tässä voi kuin odotella ja arvailla niitä kauhuja, jotka tulevat Candya vastaan Abaratin kummallisessa maailmassa =)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eduskunnan setämiehet eivät häiritse

      Porvariston sedät kertoivat kuorossa, että eivät tiedä häirinnästä mitään.
      Maailman menoa
      161
      6024
    2. Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?

      Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni
      Maailman menoa
      203
      3441
    3. Jaguar i pace sähköauto hajosi. Jopa 100 tonnia akun vaihto. Edullisia kilometrejä

      https://www.iltalehti.fi/autouutiset/a/fcaa5ae4-c04d-414d-ac54-dab991758b2e Tuo että sähköautossa ei lämmitys toimi on
      Hybridi- ja sähköautot
      13
      3185
    4. Persut yrittävät epätoivon vimmalla

      kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a
      Maailman menoa
      56
      2893
    5. Muistakaa demarit, että TE petitte, ei vihreät tai vas.liitto

      Te veitte eduskunnasta turvallisen tilan, veditte sen viemäristä alas. Te demarit, itsensä ylentäneet moraalinvartijat,
      Maailman menoa
      94
      2628
    6. IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n

      eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-
      Maailman menoa
      26
      2226
    7. Tämä on persut

      Persut kannattavat koko Suomen alueiden luovuttamista Venäjälle. Kannattavat myöskin väestönvaihtoa suomalaisten ja ven
      Maailman menoa
      2
      2215
    8. Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen

      Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.
      Maailman menoa
      25
      1953
    9. Oletko ollut

      Oletko omasta mielestäsi ollut sokea asioille?
      Ikävä
      46
      1719
    10. Linta ja Pete vievät UMK:n tänä vuonna

      Aika nopeasti näki kuulematta tarjonnasta ketkä homman hoitaa. Mutta etukäteen jo kiitos muille osallistujille. https:
      Euroviisut
      53
      1699
    Aihe