Hei! Olen juuri aloittamassa metsästyksen. Ajattelin aloittaa pienestä, joten valitsin kohteekseni jättiläisharmaakarhun joka on ahdistellut marjastajia Keravalla jo parin vuoden ajan. Kokeneetkaan metsästäjät eivät ole saaneet petoa kiinni, joten ajattelin että ehkä minun pitäisi pistää asiat järjestykseen. Aiempi metsästyskokemukseni rajoittuu kuitenkin poikavuosien kalojen narraamiseen naapurin mökillä. Kertokaa siis hyvät ihmiset, mitä välineitä tarvitsen? Riittääkkö harppuuna vai tarvitaanko revolveria? Mikä olisi paras keino jallittaa karhu? Olisiko esimerkiksi peuranraato aukealla paikalla toimiva keino?
Karhujen kaato?
apua tarvitseva
4
668
Vastaukset
- näinpä toimi
juoppa loppuun se aloittamasi karhutölkki ja huomaat että kalastus se on sun lajis,ja kumminkin voit kehaista kavereillesi kuinka karhua kaattuuu.
- Ei enää apua tarvitseva
Oli kyllä hyvä vinkki. Pistänpä toimeksi heti. Taidanpa kaataa samantien koko kopan.
- vielä menemään
koko mäyräkoira, niin voit kehua kavereillesi olevasi myös mäyrän metsästäjä.
- vasta kova
olet kun ammut 2 kertaa itsesi kokoista karhua ilmakiväärillä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦585455Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.1724411En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v163822Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k373422- 503401
- 463160
- 102950
- 252597
- 462287
- 392236