Ollaankos

tyytyväisiä neljävuotta toiminutta luottamushenkilöstöä kohtaan.
Niin näyttää, vaikka velka kasvaa ja tulevina vuosina tulee suuri rysäys kerralla kun paisuu velka tarpeeksi isoksi .Olisi tarvinnut ajoissa säädellä menoja.Se palveluista pois se,,
2416
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

pistää jarrut tuhlaukselle. Kovat otteet peliin... kouluja pois ainakin kolme ja TK:ssa aivan tuhlataan. Vanhukset on pärjänneet ennenkin, hoitakoon omaiset... kylä se siitä talous tasapainottuu...ja kaupungintalolla on aivan liian paljon porukkaa "muka" töissä.. höpöhöpö...sieltä 25% pois ja muualta kans...

Äänestä
  • mun kanssa on sitten laskemassa kahviossa pitämättömiä lomapäiviä jos ¼ väestä tielle laitetaan -kysyn vaan!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pudasjärvellä kirjoitti:

tyytyväisiä neljävuotta toiminutta luottamushenkilöstöä kohtaan.
Niin näyttää, vaikka velka kasvaa ja tulevina vuosina tulee suuri rysäys kerralla kun paisuu velka tarpeeksi isoksi .Olisi tarvinnut ajoissa säädellä menoja.Se palveluista pois se,,

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu