Mitä te muut saatte? Laittakaa otsikkoon vastaukset niin vertaillaan palkkakehitystä.
Metallimies4v 12.44€/h
MetanolMAN
195812
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Siinäpä mitä kysyit. Rehellisesti sanoen ei ole mitään hajua onko tuo ansio hyvin/huonosti/hyvinhuonosti...Piti pikkuhetki olla alalla aikanaan mutta edelleen olen samalla iltaopiskellen hommia tehnyt. Kehitystä nyt ei tällä alalla enää kovin kauaa varmaankaan kerry kun valmistuttuani on jo tiedossa uusi mesta.
Ihan mukavaa hommaa toisaalta tämäkin mutta aikansa kutakin.
ei kovin häävi vaikka itse sanonkin.
Korkeapaine hitsauksia 34v. kokemusta n.13euroa/h eikä ole mistään ikinä enempää luvattu.
Tosin kuukausipalkka, ei ole täysin vertailukelpoinen
et ainakaan yitillä.
Saan tuntipalkkaa 11,24 kta 12,45
Ja viikolla tein kolme 17 tunnin päivää, ei paha.
:)
...
tuntipalkka 12e.ei jaksa hymyilyttää
Olen ollut alalla n. 3 vuotta. Kertokaapa muut ohutlevyalan tekijät palkanne.
vois olla parempi.........
Olin pomona ohutlevyfirmassa. Porukka sai liksaa koko lailla näin ;
- kokemus 2-5 v. 6-8 e/h
- 5-10 v. 7-10 e/h.
Pajan suurin liksa oli 14 e/h, mutta ko. kaverit oli painaneet (pääasiassa raskaampaa terästä hitsausta kokoonpanoa) hommaa jo 20-30 v.
19,75€/h. En kuulu liittoihin. Teen työni enkä valita....... :-)
Mahdoton palkka lipojalle joka ei uskalla edes liittoon kuulua.
Ei ole mahdotonta......kokeile Obu
aikamoinen ammattimies kun vuosikymmeniä alalla olleena on seurannut metallin palkkakehitystä ja saa yli 19euroa. vaikka kuinka olisit helsingissä ja puolivälissä viroa et ees unissas tuu ikinä vetään 19:ää ekee tunnilta,edes lisineen, viikonloppua ei lasketa!
3 vuotta alalla, laser/levarikäyttäjä
ja kaikenhuipuks amatitaito on vankka kun roopeankka eli viimeviikolla koneistamossa ensiviikolla hitsaamossa eli taitoo löytyy(teen sijaisuuksia) ollut alalla yli 10v välillä..perkl.
ett semmoista meillä.....YIT:ssä..........
2 vuotta metallialalla...