thaiboxing

tietääkö kukaan mistä löytyisi muya thai aiheisia filmejä? mitä mieltä olette muya thai:sta? itse olen olen harrastanut sitä vasta muutaman kuukauden, ja olen pitänyt siitä paljon! kunto ja itseluottamus on noussut paljon.
112235
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onhan ne aika kovia, mut mieluummin mä kävisin thaihieronnassa, oon kyllä noita thaiboxareita levyttänyt useammankin, yks urpo yritti väkisin mun kanssa matsaa mut ku mä en alkanut se pillastu ja kävi päälle no mähän kuittasin heti ja se oli pötköllään, oli joku suomen mestari.
Hanmoodoa pidän kovimpana lajina a muut tulee perässä.
HMD

Äänestä
  • On se kumma kun ei ole mitään kuulunut ei näkynyt, taidat olla niitä wannabe-kovia jätkiä, joilla tarinaa riittää perkeleesti vaan todellisuudessa takaa paljastuu slava 2?

    Äänestä

  • Ku oot niin saatanan kova jätkä ja uhoot piekseväs kaikki niin mee kokeilemaan Jomhod Kiatadisakin kanssa. Thaiboxingin 10-kertainen maailmanmestaruus, Lumpinen ja ratchadamnoen mestari thaimaassa. Otti huvikseen potkunyrkkeilyn maailmanmestaruuden jne, jne joten lopeta se uhoominen ja tuu ottelemaan esim Fight festiva 10:iin Petri Reimaa tai Martinezia vastaan ni katotaan ku mies lepää alta minuutin.

    Äänestä

On se kai ihan hyvä laji. Itse pidän kaikista potkulajeista, mutta vähiten kick- ja thaiboxingista sillä ne ei sisällä mitään(näin olen ainakin kuullut) lukkoja, kuristuksia ja mattotekniikoita näitä on myös tkd:ssa todella vähän mutta kuitenkin riittävästi että niillä pärjaa jos ei ole mahdollisuutta potkia.
Kokeile niitä videoita etsiä kazaalla tai dc ite oon löytäny tkd matseja niillä, että eiköhän sieltä löydy niitä thai videoita sieltä myös löydy.

Äänestä

mcdojo.com :sta löytyy yksi suomalainen! pätkä jossa tkd ja thaibox mies ottavat yhteen.

Äänestä

Tulin nyt ihan vaan mieleen et ainaki noita joitaki otteluita löytyy suomen muay thai liiton netti sivuilta eli osoitteesta
http://www.muaythai.fi
Yhdes pätkäs tkd äijä ottaa matsia master cupissa tomi makkosta vastaan. Keräilee aika pahasti toi tkd heppu =)
Mut sieltä löytyy

Äänestä
  • mulla on ne kaikki filmit jo koneella mut pitäs saada sellasia mitkä ois ulkomailta

    Äänestä

Thainyrkkeily on kehälajien ehdoton kakkonen (ykkönen luonnollisesti BJJ). Pidän thainyrkkeilystä koska se on pitänyt suhteellisen hyvän tason treenin kovuudella. Sparrataan kovaa ja otellaan kovaa, tämä on hävinnyt monesta lajista. Tekniikat eivät ole tehokkaammasta päästä mutta toimivat, on kuitenkin kyse kehälajista.

Äänestä

Tarkoitit varmaan otteluvideoita mutta löysin netistä tietoa thaimaalaisesta filkasta nimeltä "Ong Bak". Näkemieni clippien perusteella meno oli Jackie Chanin tyylistä akrobatiatemppuilua rankkoja MuayThai-matseja ja actionia.

En tiedä mistä tämän filmin sais käsiinsä Suomessa, kenties filmifriikistä tai tilaamalla ulkomailta, tai sitten ei mistään?

http://www.ongbak.com/

Äänestä

...joistain thai-seuroista saa ostettua videoita. sekä suomalaisia että ulkomaisia...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


taistelija kirjoitti:

tietääkö kukaan mistä löytyisi muya thai aiheisia filmejä? mitä mieltä olette muya thai:sta? itse olen olen harrastanut sitä vasta muutaman kuukauden, ja olen pitänyt siitä paljon! kunto ja itseluottamus on noussut paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu