windowsin palomuuri

tietämätönjoo

Mikäs voisi olla vikana kun windowsin palomuuri menee itsestään pois päältä. Välillä kun käyn tarkistamassa onko se päällä niin se on taas että se ei ole käytössä.

Onko se joku virus vai? Avast ei ainakaan löytänyt mitään mutta Ad-aware löysi jotain mikä poistuu vasta sitten kun tietokoneen käynnistää uudelleen. Mutta ainako niin tekee niin se ei silti poistu.

Mikä tää vois olla?

3

566

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toista

      muuria? Tarvittavat palvelut käynnissä? Jos olet jo netissä pörrännyt ilman muuria, todennäköisesti haittaohjelmia täynnä. Vaihda adaware vaikka Malwarebytes' Anti-Malware-ohjelmaan.

      • tietämätön124

        ZoneAlarm löytyy kyllä.


      • ..............
        tietämätön124 kirjoitti:

        ZoneAlarm löytyy kyllä.

        Zone sen poistaa. KÄYTÄ VAIN YHTÄ PALOMUURI KERRALLA.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      262
      4606
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      132
      3003
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      43
      2786
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1761
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1614
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1493
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      58
      1351
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      94
      1253
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1129
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      212
      1128
    Aihe