s60 vm -01 tietokone ilmoittaa sivuvalon rikkoutuneen, vaihdettu taakse molemmille puolille polttimot, ei auta, onko etu-umpioissa myös ns. sivuvalot . . .?
s60 sivuvalo
fffiii
41185
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Että onko siellä, ja että näyttääkös ne molemmin puolin saman- vai erilaiselta.
Voi hyvää joulua ja kiitos
...aikoinaan samaa. Siellä on palanut polttimo, joka ei minustakaan oikeastaan ole sivuvalo, huomaat sen kun katsot tarkasti sieltä auton takaa. Parkin vierestä löytyy toiset "sivuvalot."
polttimoita on 2kpl/valoyksikkö. Toinen näistä on todennäköisesti pimeänä. Ajotietokoneessa on huono "ruotsinnos"...
Sivuvalo: takana jommalla kummalla puolella. Se ylempi valosarja joka lähtee pikalukolla takakontin sivusta sisustuksen takaa irti. Muistaakseni ulommaisena siinä muovipalikassa joka lähtee siis irti. Mulla palaa joka konepesun jälkeen. En tiä miks. Etin minäkin aika pitkää kyseistä lamppua