Tuikkuastia+hile

Hei,


Katoin joskus telkkarista jotain sisustusohjelmaa ja siinä ne teki tuikkuastioita. Eli lasiin tekivät teipillä kuvion ja ottivat teipin pois ja sitten hilettä.
Mitä teippiä siinä käytettiin?
Edessäni on 40 tuikkuastiaa ja 4 eri teippiä ja millään ei hile jää kiinni =(

Onko muita ideoita, jolla hileen saisi kiinni?

Toivottavasti joku osaisi auttaa*
4320
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

onko sinulla kaksipuoleista teippiä. Siihen nyt ainakin jää.

Äänestä

Minä olen tehnyt värittömällä kynsilakalla kirkkaisiin lasisiin lakkakuviot ja sitten ripotellut hilettä päälle. Itselläni on myöskin siveltimellä olevaa rakennekynsien liimaa, jota on myös helppo levittää. Tämän kanssa ainoa ongelma on, etä on oltava tosi nopea. Yleensä en pese tuikkukippoja joten nämä kuvioinnit ovat kyllä kestäneet.

Äänestä

Ainakin Tiimarista on saanut kaksipuolista tarraa, siitä voi leikata haluamasi muodon ja poistaa ensin tarran toiselta puolelta ja liimaa sen koristeltavaan esineeseen, sitten poistetaan toinen suojapaperi ja sitten hileet päälle, pysyy varmasti.

Äänestä

Kiitos teille*

Mulla itseasiassa on kaksipuolista teippiä, mutta minusta se on liian paksua..ei tule kauhean kaunista jälkeä*

Sain neuvon, että decoupace niminen lakka sopii tällaiseen..joten sellaista ostamaan*

Syksyä kaikille*

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Apua tarvitseva* kirjoitti:

Hei,


Katoin joskus telkkarista jotain sisustusohjelmaa ja siinä ne teki tuikkuastioita. Eli lasiin tekivät teipillä kuvion ja ottivat teipin pois ja sitten hilettä.
Mitä teippiä siinä käytettiin?
Edessäni on 40 tuikkuastiaa ja 4 eri teippiä ja millään ei hile jää kiinni =(

Onko muita ideoita, jolla hileen saisi kiinni?

Toivottavasti joku osaisi auttaa*

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu