alut vai pellit berlingoon

Voisiko joku kertoa, mitä hyötyä ulkonäköseikkojen lisäksi on alumiinivanteista verrattuna peltisiin. Hintansa väärtejä, ja jos, niin miksi?
2267
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kuulemma aluja käyttämällä jousittamaton massa pienenee. Minä tosin jätin aluvanteet kauppaan ja hemmottelin vaimoani sillä rahalla.Makuasia.

Äänestä

Hanki keski hintaiset alut jolloin hinta/laatu suhde on kohdallaa.Ei alu vanteista aina tarvitse maltaita maksaa.
Oikeanlaisen mallin valitsemalla hepottuu vanteiden pesu paljon, siis ei mitään rihveli/hunajakenno malleja joita saa pestä hammasharjankaa.Myöskään vanteen puolastot ei saisi tulla renkaan sivulinjasta ulos, koska tällöin vanteet hakkautuvat piloille(etenkin hiekkateillä). Ei ku vannekauppaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


peek kirjoitti:

Voisiko joku kertoa, mitä hyötyä ulkonäköseikkojen lisäksi on alumiinivanteista verrattuna peltisiin. Hintansa väärtejä, ja jos, niin miksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu