Onkohan kukaan kertonut

Karviselle että Enson tulos ei enää kasva siinä vaiheessa kun kaikki tehtaat on lopetettu??
4773
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Eiköhän kuitenkin ole niin, että tämä herra Karvinen on samanlainen juoksupoika, kun me muutkin ja tekee juuri sen, mitä tuo kasvoton kapitaali, nimeltään markkinavoima, edustajiensa välityksellä komentaa kulloinkin tekemään. Tekemisien laajuutta katsellaan vielä onneksi neljän kuukauden välein, eikä esim joka kuukausi, kuten jossain yrityksissä. Se antaisi vielä enemmän jutun juurta kuin tämä kvartaalitalous.

Äänestä
  • sen lauluja laulat kenen leipää syöt!

    Äänestä

Ihan sisäpiiritietoa siitä että metsäjätit olisi lopettamassa ihan kaikki tehtaansa???

Äänestä
  • Tehtaat katoaa vain Suomesta ja siirtyy sinne missä markkinat on ja missä on halpaa puuta eli Venäjälle ja Etelä-Amerikkaan..

    Yksinkertainen paperimiesten ammattikunta ei vaan lakkoiluilleessaan tullut tätä miettineeksi, ai että sain makeat naurut kun ennustukseni toteutui nyt viisi vuotta myöhemmin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


fin-anssi kirjoitti:

Karviselle että Enson tulos ei enää kasva siinä vaiheessa kun kaikki tehtaat on lopetettu??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu