SOTAAN LÄÄKINTÖHALLITUSTA VASTAAN

kapinoitsija

Suomessa lääkärit ja lääkintöhallitus eivät piittaa vaikka tuhat ihmistä kuolisi päivässä. Kaikki luontaislääkkeet kielletään sitä mukaan kun niiden huomataan toimivan. Ihmisten tulee ostaa lääketehtaan lääkkeitä, tai kuolla.

Mainitsen pari tuotetta. Mäkikuismauute tuli kuuluisaksi koska se ehkäisi masennuksen paremmin kuin apteekkilääkkeet. Tietysti se kiellettiin. Onneksi joku nosti asiasta kanteen EU:n tuomioistuimeen, ja mäkikuisma jouduttiin palauttamaan vapaille markkinoille.
Aikoinaan Suomessa sai ostaa ruttojuurta. Huipputehokas luontaislääke jota on käytetty vuosituhannet eri puolilla maailmaa. Se on tehokas kivunpoistaja, auttaa myös päänsärkyyn ja migreeniin. Suurin anti on kuitenkin se, että ruttojuuri ehkäisee ja parantaa syöpää. Kasvi on täysin vaaraton. Joku yritti joskus sillä itsemurhaa, mutta ainut vaikutus oli pieni laihtuminen, koska suuri annos ruttojuurta poistaa vettä kehosta. Nyt aine on kiellettyjen listalla koska ihmiset saivat siitä avun ilman lääketehtaiden lääkkeitä. Samaan aikaan kuolee ihimisiä syöpään, ja monet kärsivät kovista kivuista joihin apteekkilääkkeet eivät tuo helpotusta.

Suomen Lääkintöhallitus on syyllinen tuhansien ihmisten kärsimyksiin ja kuolemantapauksiin VUOSITTAIN. Laillistettua kuolemantuottamusta, jota vastaan on noustava taistelemaan. Useissa länsimaissa sota on jo käyty, ja luontaistuotteet on vapautettu. Suomessa lääkärit ja lääkintöhallitus pistävät hanttiin viimeiseen asti. Osakesalkkulääkäreiden pörssitulot vähenisivät jos sairaudet parannettaisiin muutoin kuin heidän myrkyillään.

On mielestäni aika outoa, etteivät luontaistuotepiirit ole ottaneet asiaa esille sen suuremmin niin Eduskunnassa kuin EU:ssakaan. Eduskuntakysely, ja jatkuva valittaminen EU:n tuomioistuimeen saisi varmasti lopun Suomessakin lääketehtaiden monopolille, ja rahastukselle ihmisten kärsimyksistä.

8

1950

1Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • muuten

      että, lääkintöhallitusta ei ole enää olemassakaan.
      Noista asioista vastaa sosiaali- ja terveysministeriö.

      • kapinoitsija

        Hyvä niin! Onpahan helpompi kohdistaa isku, suoraan pääkallopaikalle!


      • Pena
        kapinoitsija kirjoitti:

        Hyvä niin! Onpahan helpompi kohdistaa isku, suoraan pääkallopaikalle!

        Olen asiasta samaa mieltä, mutta asiassa täytyy toimia demokratian pelisääntöjä hyväksikäyttäen ja sivistyneellä tavalla.
        Asiahan on viimekädessä niin että lääketeollisuus tulee ajan mittaan häviämään kilpailussa luontaistuotteille ja syy on siinä että on kaikkien kannalta järkevämpää hoitaa terveyttä ennaltaehkäisevästi, kuin puuttua tilanteeseen vasta sitten kun ihminen on sairastunut johonkin.
        nythän tiedetään se että syömällä oikeaa ravintoa, jossa on kaikki elimistölle välttämättömät ravinteet esim. vitamiinit, mineraalit ja hivenaineet voidaan ehkäistä monien mm. kroonisten sairauksien puhkeamista.


    • Petasides

      Ruttojuurta saa edelleen ostaa Suomesta. Netin kautta. Samoin ulkomailta, netin kautta. Jos EU:n alueelta tilaa, ei tarvitse edes käyttää tullissa eikä maksaa tullimaksuja. Ruttojuuri on englanniksi butterbur, ja latinaksi Petasites hybridus - että siitä vain etsimään netistä. Hakuun voi vielä lisätä sanan price (hinta). Ruttojuuri muuten on myös äärimmäisen voimakas kipulääke; sen on todettu poistavan kirurgisen leikkauksen jälkeen kipua kolme kertaa niin voimakkaasti kuin morfiini.

      • Harmivaan

        Huom. Ruttojuuri on Fimean lääkelistalla, joten enpä lähtisi tilailemaan ulkomailta.


      • LuontoPrinsessa

        Ehkä onkin, mutta silti minun tilaukset on onnistunut.


    • Olen-kuullut

      Ongelmana on se, että jos lähtee joukkokannetta tekemään vaikka jotain lääkettä vastaan, niin asiantuntijat otetaan THL:n suojista, eli tuloksen silloin tietää etukäteen.
      Jenkeissä tällaisia joukkokanteita ajaa jotkut varatuomarit. He kerää potilaiden nimiä, joilla on joitain kokemuksia lääkkeiden aiheuttamista vaivoista, säryistä ja kivuista.
      Suomessa tämä tuskin onnistuu.

      • Tutkittuaturvallista

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"

      Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va
      Suomalaiset julkkikset
      107
      2227
    2. Mitäpä luulet että tykkääkö

      kukaan kaivatustasi ?
      Ikävä
      103
      896
    3. T rakastan sua

      vaikket sitä usko
      Ikävä
      66
      843
    4. Varmaan aika moni

      Haluaisi sinut enemmän kuin mielellään
      Ikävä
      46
      800
    5. Mitä tapahtuu?

      Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???
      Haapavesi
      21
      766
    6. Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...

      ...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha
      Maailman menoa
      518
      725
    7. Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti

      Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk
      Ikävä
      76
      640
    8. Miksi et lähesty minua

      Jos kerran kaipaat, mies? Mitä pelkäät?
      Ikävä
      64
      625
    9. Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen

      Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik
      Ikävä
      23
      590
    10. Kai sä olet

      Luovuttanut mun suhteen.
      Ikävä
      57
      561
    Aihe