Hei,
onko tietoa kuinka täysiä Caprin ja Sorrenton välillä kulkevat alukset ovat syyskuun lopulla sunnuntaisin?
Lähinnä jännittää paluumatka sunnuntai-iltapäivällä tai illalla Sorrentoon: täytyykö laivarantaan palata jonottamaan laivalle paljon ennen lähtöä.
Olettaisin, että paikkoja ei voi varata. Jos voi, sekin tieto auttaa.
Eli onko eroa arkipäivän ja viikonlopun kanssa? Matkailijathan menevät koska vain, mutta jos italialaiset harrastavat sunnuntairetkiä Caprille voi laivoilla olla tunkua.
Kiitos tiedoista!
Capri-Sorrento -aluksilla ruuhkaa ...
... viikonloppuisin ?
1
1472
Vastaukset
- caprin kävijä
Ei ole minkäänlaista ruuhkaa! Kyllähän aina ihmisiä riittää, mutta aluksia on paljon ja kaikille riittää aina istumapaikkojakin. Syyskuu ei ole enää ialialaisten lomakuukausi niinkuin elokuu. Olen ollut lukuisia kertoja Caprilla ihan omatoimimatkalla ja kulkenut milloin Napoliin ja milloin Sorrentoon ja sujuvasti aina kaikki sujunut. Capri on ihana paikka mutta kallis!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 521727
- 621662
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101228- 611031
- 49994
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118627Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32607- 38566