Muut raskausviikolla 12 olevat?

Onko teillä vielä pahoinvointia? Entä onko teidän masu jo kasvanut paljon tai paino noussut jo? Itselläni loppu pahoinvointi jo 1 kk sitten (oli tosi vähäistä), masu on jo pullistunu kivasti et kyl sen kohta kaikki jo tajuaa :-)
3297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Mulla loppui pahoinvointi rv:lla 12.
Oon kyllä kuullu, että joillakin ei ole pahoinvointia ollenkaan ja jotkut kärsii pahoinvoinnista koko raskaudenajan.

Mun äiti kuulemma oksenteli ekan rraskauden ajan aivan loppuun asti ja tokan raskauden aikana ei oikeastaan ollenkaan.

Äänestä

torstaina pitäisi olla 12rv ja menen silloin ultraan. pahavointi alkoi parin päivän päästä kuin sain tietää että oon raskaana,pari viikkoa sitten helpotti huomattavasti mutta nyt viime päivinä alkoi taas,tulin just vessasta :(..toivottovasti tä nyt tosiaan viimeinen viikko sitä kärsimystä...

Äänestä

ite tällä hetkellä viikolla 18. Pahoinvointi ei vieläkään helpottanut. Viikon 12 tietämillä itsellänikin oli vatsa uliistunut mutta kyllä se siitä sit takas meni omiin mittoihin. eikä näy yhtään mitään tällä hetkellä. Turvotustahan se on tossa vaiheessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xcvbxvb kirjoitti:

Onko teillä vielä pahoinvointia? Entä onko teidän masu jo kasvanut paljon tai paino noussut jo? Itselläni loppu pahoinvointi jo 1 kk sitten (oli tosi vähäistä), masu on jo pullistunu kivasti et kyl sen kohta kaikki jo tajuaa :-)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu