Jalkojen verenkierto

Moi!

Olen tässä tutkiskellut ja tunnustellut jalkojani ja olen huomannut että vasemmassa nilkassani on tullut ihoon vähän sellaista rusertavaa värimuutosta ja että minun on pakko heilutella jalkojani koko ajan kun tuntuu että niissä ei kulkisi veri. Etenkin iltaisin nämä kiertääkö veri- tuntemukset ovat ärsyttäviä. Eilen uimahallissa ollessani yksi varpaista alkoi jäykistymään ja taipumaan eteenpäin(kramppi?!?!). Lisäksi tätä pahentaa se, että syön e-pillereitä ja pelkään että niillä olisi jotenkin vaikutusta tähän asiaan. Lisäksi päänsärkyä minulla on ollut jo yli kuukauden putkeen.

Kivaa ois jos joku voisi selventää jos osaa, että johtuuko tämä verenkierrosta vai jostain muusta. Kiitos etukäteen !
2926
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

En ala arvailla, mistä voi johtua.

Itselläni on auttanut sinkki-, magnesium-, kalium- ja rautalisä. Elikä mulla on joku puutos näistä hivenaineista.

Se jäykistyminen on varmaankin suonenvetoa. Itselläni sitä on ollut joka puolella kehoa.

Mutta on sulla kyllä iso osatekijä nuo e-pillerit! Nehän voivat olla sinulle täysin sopimattomia. Sinun kannattaisi käydä lääkärissä. Tai ainakin terkkarilla.

Äänestä

mulla oli kans jaloissa verenkiertohäiriöitä ja sitten myös sydämessä. lääkärille soitin niin käski HETI lopettaa pillerit. lopetin kyllä, mut v*tun rumat suonikohjun tapaset jutut jäi. :

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tyttö16.... kirjoitti:

Moi!

Olen tässä tutkiskellut ja tunnustellut jalkojani ja olen huomannut että vasemmassa nilkassani on tullut ihoon vähän sellaista rusertavaa värimuutosta ja että minun on pakko heilutella jalkojani koko ajan kun tuntuu että niissä ei kulkisi veri. Etenkin iltaisin nämä kiertääkö veri- tuntemukset ovat ärsyttäviä. Eilen uimahallissa ollessani yksi varpaista alkoi jäykistymään ja taipumaan eteenpäin(kramppi?!?!). Lisäksi tätä pahentaa se, että syön e-pillereitä ja pelkään että niillä olisi jotenkin vaikutusta tähän asiaan. Lisäksi päänsärkyä minulla on ollut jo yli kuukauden putkeen.

Kivaa ois jos joku voisi selventää jos osaa, että johtuuko tämä verenkierrosta vai jostain muusta. Kiitos etukäteen !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu