Mikä mielestänne on uuden BMW Mini Cooperin tai Mini Cooper S:n (ainoat oikeat Minit) paras väri yhdistelmä ? Eli korin väri katon väri ?
Omasta mieslestäni paras yhdistelmä on :
metalli hopea kori & musta katto ja malli tietysti = S
Paras väri GALLUP
17
2381
Vastaukset
- Minimuna
Mielestäni paras väriyhdistelmä, koska minulla on tällainen.
http://mini.niello.com/images/mini-cooper-s_150.jpg - Italian blow job
En tiedä onko "paras" mutta hieman erikoisempi: Velvet red (eli lähinnä ruskea ;) auto valkoisella katolla vanteilla:
http://www.mobile.de/cgi-bin/da.pl?sprache=2&bereich=pkw&id=11111111124022669&top=1&
Dark Silver on tietysti sellainen perushyvä, kirkkaat takavalotkin passaa siihen ihan hyvin:
http://hem.bredband.net/b200373/mini/pages/Bild 097.htm
Tietysti valkoisten vanteiden käytännöllisyys on vähän niin ja näin.. - Kaide
Tälläisen ässän tilasin:
Tumma grafiitin harmaa, harmaa katto ja kromatut peilit. Siinä mun valinta ;-) - pRESIDENT
S:ssä se jännä sähkönsininen ja valkoinen katto.
Tavallisessa Cooperissa vaikeampi valita. On monia ihan kivoja yhdistelmiä. - valitettavasti
> Mikä mielestänne on uuden BMW Mini Cooperin tai Mini Cooper S:n (ainoat oikeat Minit) paras väri yhdistelmä ?
Niin tuoata... tuo pikku bemu ei oikeestaan ole oikea Mini ollenkaan. Sama se minkä värinen se sitten on.- Apo
..se pitää olla : punainen ja valkoinen katto ( Cooper-raidat) :-)
- Cooper
... ja valkoisella katolla. Kun sattuu olemaan vielä juuri vahattuna ja sadepisarat hehkuvat auton pinnalla, niin en väsy ihailemasta. Nautinnollinen sadeviikko :)
- Heppu
Eli ... british racing (vihreä) bonnet-raidat ruutulippukatto.
Tässä sitä on retro-henkee eli back to sixteen. Tommonen olis tarjouksessa. - pitää olla!
Minin
- topo
kokovalkoinen Ässä Worksin sarjalla,Valkoinen
tulee tuotantoon ensi kuussa.omani on punainen
mustalla katolla. - Kissanainen
Musta on kissanaisen Minin väri :) Punavalkea on myös pirteä !
- Cooper S
Mielestäni metallin harmaa ei sovi Miniin ollenkaan. Met. hopeakin on tylsähkö. Muuten pirteän
näköisestä autosta tulee tällöin tylsän ja persoonattoman näköinen. Parhaat yhdistelmät ovat
tav. punainen valkoisella katolla ja valkoisilla vanteilla, keltainen mustalla katolla ja met. sininen
valkoisella katolla ja vanteilla.- Mini-Steri
b-vitamiini kusen keltainen ei sovi mihinkään autoon, ei ainakaan miniin. metalliväreistä ainakin hopea on minusta aivan ehdoton myös minissä ja varsinkin siinä. autosta tulee jotenkin paljon arvokkaamman ja tyylikkäämmän näköinen.
- silver
Makuasioita jos mitkä, mutta minusta räikeillä väreillä uudesta ministä tulee liian "lelumaisen" näköinen kun kromia on käytetty jo muutenkin. Ja se dark silver on mielestäni sinänsä värinä ihan huippuonnistunut, paras metallinharmaa mitä olen koskaan nähnyt. Vielä katto samalla värillä ja mustat peilit niin siinä se. Valkoiset isot peilit näyttää lähinnä mikkihiiren korvilta ;-)
- dadaa
Omaa MINI Cooperia harkitessani en tullut edes ajatelleeksi väriä Velvet Red, koska esitteessä se näytti tosi tylsältä vaihtoehdolta. Tein omaa valintaani lopulta kahden vaihtoehdon välillä:
Musta, jossa valkoinen katto, peilit ja vanteet..
Velvet Red, jossa valkoinen katto ja peilit...
päädyin tuohon Velvet Red vaihtoehtoon ja ainakin itse pidän sitä erittäin tyylikkäänä vaihtoehtona. Yllätyin valinnastani oikeastaan itsekin, mutta nyt olen sitä mieltä, etten paremmin olisi voinut valita.
Toistaalta... makuasioita... on muitakin hyviä vaihtoehtoja... väri vaikuttaa itseasiassa aika paljon ja jokainen valitsee mieltymystensä mukaan.
Minusta esim. valkoinen mustalla katolla ja peileillä vaikuttaa mielenkiintoiselta... en vaan ole nähnyt yhtään sellaista luonnossa. - Loistava
Kaunis.
- Ässä!!
Punanen mustalla katolla!! bueno!!
plus mustat raidat konepellissä!! monaco!! ;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1902630Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411198- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808