Pimeän linnut
He saapuvat
ovat täällä
kuin oksilla kaste
haihtuva
Valossa
niinä aamuina
jolloin he nousevat
aralla iholla
runo
8
358
Vastaukset
- padme_amidala
..kiitos näöistä aurinkoisen aamun lukuhetkistä, jotka laittoivat ne ainoat kaksi aivosoluani liikkeelle : )
- Flau
Eikös siellä pöndellä(espoo)ole ihan samanlainen ilma kuin täällä, vaikka siellä onkin vähemmän aivosoluja kuin täällä?
Ilma on hyvin kaunis.
Joskus tuntuu siltä, että tämä kaikki on olemassa vain ja ainoastaan ihmettelemistä ja kävelyä varten. Entä jos näin onkin?
Kiehtovaa. - padme_amidala
Flau kirjoitti:
Eikös siellä pöndellä(espoo)ole ihan samanlainen ilma kuin täällä, vaikka siellä onkin vähemmän aivosoluja kuin täällä?
Ilma on hyvin kaunis.
Joskus tuntuu siltä, että tämä kaikki on olemassa vain ja ainoastaan ihmettelemistä ja kävelyä varten. Entä jos näin onkin?
Kiehtovaa...syysraikkaassa säässä oli ihana ihmetellä luontoa koiran kanssa. Koira haisteli kaikki jätökset hyvin tarkkaan ja oli tyytyväinen oloonsa, kuten minäkin.
Minä siihen asti, kun päästiin kotiin. Se oli tänne asti säästänyt vatsansa sulotuoksuisia pöllähdyksiä.
Etova katku koko huushollissa kutsuu siivoamaan : )
Minä niin pidän Sinun tummista
runoistasi ja näistä molemmista
...ei ne repeä mihinkään.
Sinulle tälle ja huomiselle
päivälle kevyttä mieltä Flau.- Flau
pidän tuollaisista uusista ilmaisuista. Olen niin lopen kyllästynyt lukemaan ainaisia tyhjänpäiväisiä jaarituksia. Elämässä pitää olla (miten se nyt sanotaan jääkiekkokaukalossa) munaa.
Flau kirjoitti:
pidän tuollaisista uusista ilmaisuista. Olen niin lopen kyllästynyt lukemaan ainaisia tyhjänpäiväisiä jaarituksia. Elämässä pitää olla (miten se nyt sanotaan jääkiekkokaukalossa) munaa.
Sinä olet suurten ja särmikkäiden
sanalauseiden nainen,kyllä niitäkin
tarvitaan,sillä ei elämä ole
aina silkin ja sametin hyväilevää
taivalta.
Hyvä että pidät omaa linjaa Flau.
Toiminnan naiselle...piip....
- hetkiä...huom.lue pilke silmäkulmalla,
mutta älä lue kuin piru raamattua...hymyä
nyt. Tavataan taas.
Kiitos runostasi, se on todella hyvä.
Tämä on hieno alku, olen tällainen maallikko,
enkä osaa käyttää hienoja vertauksia ja siksi
sanoisin heitetään bensaa:
"kuin oksilla kaste
haihtuva"
Ja loppu, sellainen hieman häilyvä, lukijalla vara
tulkita itse mitä tarkoitat ja nyt heitän sen
tukitikun, tämä runosi nousee liekkinä korkeuksiin
ja jää sanoina kulkemaan pilviin:
"jolloin he nousevat
aralla iholla"
Mukavaa sunnuntaita Sinulle toivottaen.
T. Peter- Flau
Sunnuntai on lähtenyt käyntiin nappisopalla. Olen tehnyt lukuisia löytöjä asuntoni lattialta sohvien ja kirjahyllyjen alta. Eli olen siis kontannut ja etsinyt jotain löytämättä sitä, vaikka kaiken muun jo aikoja sitten kadonneen olen löytänyt.
Kyllä sä nyt hehkutat. Tämä oli ihan vain huitaisu joka tuli toista kirjoittaessa mieleen.
kiks tiks
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt631187- 1071183
Miehen ja naisen ystävyys
Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa146866Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv64863- 68767
Naisten top-5 red flagit
1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel108677Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta
ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto99646- 56636
- 78581
- 39548