Moi vaan kaikki!
Kysymykseni olisi että koska olette tehneet raskaustestin? ja kuinka äkkiä se näkyy jos on raskaana. Minulla viimmeset menkat olleet 29 päivä viimme kuuta, joten voisiko tulos jo näkyä testissä????
Kysymykseni olisi että koska olette tehneet raskaustestin? ja kuinka äkkiä se näkyy jos on raskaana. Minulla viimmeset menkat olleet 29 päivä viimme kuuta, joten voisiko tulos jo näkyä testissä????
Vastaukset 4
Vanhimmat
en usko että ihan vielä näkyy...jos olisin sinä niin odottelisin kun on seuraavien kuukautisten aika ja tekisin silloin testin koska itselläni ainakin tuntui kestävän melko kauan ennen kuin tulos näkyi positiivisena.
Se, kuinka pitkä kiertosi on, vaikuttaa kyllä aika merkittävästi asiaan. Tuosta edellisestä päivämäärästä ei voi vielä mitään päätellä.
Odota siihen, kun menkkojen olisi pitänyt alkaa ja testaa sitten. Tai muutaman päivän tämän jälkeen.
Mulla tosi surkee tilanne, kun ehdin jo innostua vauvan tulosta ja kesken meni. Alkuvaihe todella herkkää keskenmenoaikaa eli todella koko ajan saa pelätä, millon alkaa tiputtelee. Ei tietysti kaikilla, mutta mulla näin. Tää olikin vasta ensimmäinen raskaus. Pelkään kuitenkin, että sama tosituu taas seuraavassa raskaudessa! Olis ollut parempi, etten olis tehnyt raskaustestiä ollenkaan ja odotellut menkkoja rauhassa. Mulla vaan niin säännööliset menkat ja oli myöhässä yli viikon. Raskausoireet olivat myös selvät:( Parempi kuitenkin aina mennä raskauden jälkeen ultraan varmistamaan, ettei kohtuun jää mitään ja ei ole kohdun ulkonen.
sinä päivänä kun menkat olisi pitänyt alkaa ja kaksi aivan selkeää viiva näytti. Itse tein apteekin raskaustestin.