Kävipä hassusti.

Ihan tavallinen tarina.

Ihastuin yhteen mieheen. Alussa elämä oli ruusuilla tanssimista muutaman kuukauden ajan. Kaikki oli liian hyvää ollakseen totta. Sitten alkoi kerääntyä synkkiä pilviä. Kaveri alkoi tekemään temppuja. Hän teki monta kertaa oharit, vaikka oli sovittu jotain. Ei siis pitänyt lupauksista ja sovituista asioista kiinni. Paha oloni yltyi. Ainakin kolme kertaa tein tyypistä eroa. Alussa sanoin, että olisi parempi ettemme tapaisi, mutta en osannut olla dynaamisempi.

Nyt en ole nähnyt sitä. En ole ottanut yhteyttä, mutta hän yrittää ottaa yhteyttä. En ymmärrä, mikä sitä oikein riivaa. Olin viimeksi hieman ilkeä, jotta se tajuaisi jotain. En ymmärrä, mitä tällaisen tyypin kanssa pitäisi tehdä. Jos hän ei pysty olemaan aikuinen, keskustelemaan ja ottamaan vastuuta( että valehtelee), niin en ymmärrä sitä logiikkaa, miksi hän tekee tikusta asiaa. Tai sitten se yrittää vaan hyötyä – sekin on käynyt mielessä. Jotkuthan on juusereita, että ovat silloin yhteydessä, kun tarvitsevat jotain.

2

785

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • enään..valitat

      kun kerta poissa pysyy .ole tyytväinen..vaan onko asia kuitenkin niinpäin että odottelet että hän tulisi taas kerjäämään??
      muutamat kun oiken nauttii siitä??

      • Just..

        Kerjää sitä ja valehteli minkä kerkes joka asiasta, teki kymmeniä ohareita tekosyineen, kieroili ja kaarteli ja nyt tekee toisesta syntipukin kun en ole ottanut mitään yhteyttä, tein hänelle selväksi, etten halua nähdä enää koskaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan

      Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes halli­tus­puolueiden omat kannattajat Kes
      Hallitus
      146
      1607
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      143
      1403
    3. Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti

      https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak
      Maailman menoa
      131
      942
    4. Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen

      800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja
      Sinkut
      123
      866
    5. Mies, minkä tiedon juuri nyt haluaisit

      tietää hänestä, naisesta?
      Ikävä
      78
      827
    6. 62
      788
    7. Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?

      https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt
      Maailman menoa
      322
      639
    8. Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?

      Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero
      Kotimaiset julkkisjuorut
      157
      616
    9. Aloitan kiertotalouden

      Aloitin tänään kiertotalouden, ei mulla nyt oikeastaan muuta MOI
      Lieksa
      38
      582
    10. Kuka hukkui

      Kuka hukkui eilen kätkytniementiellä?
      Pyhäjärvi
      6
      560
    Aihe