Kotiteatterin piuhoitus

Elikkäs kun olisi tarkoitus liittää dvd ja vhs sekä saada tv vahvistimimen kautta, niin millaisia piuhoja tarvitaan?

Vahvari on dolby surround ja dvd digital, decoderilla varustettuna.

Vahvarissa ei ole liitäntää valokaapelille.
2310
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Miten niin ei ole liitäntää valokaapelille? Kai siinä sentään on liitäntä koaksiaalikaapelille? Jos vahvistimessa ei tosiaan ole tos-link paikkaa niin sitten DVDstä pitäisi löytyä koaksiaalipaikka ja sitten koaksiaalikaapelilla ne yhteen. Muuten sinulla on ongelma.
VHS taas (oletan että ovat hifi videot) RCA piuhoilla (punainen ja valkoinen) kiinni vanvistimeen (kuten myös tod. näk. TV).

Äänestä

Oho en lukenutkaan viestiäsi ihan tarkkaan näköjään.
Eli siis Kyllä se DVD - vahvistin yhteys taitaa mennä RCA piuhoilla tuossa tapauksessa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HHH kirjoitti:

Elikkäs kun olisi tarkoitus liittää dvd ja vhs sekä saada tv vahvistimimen kautta, niin millaisia piuhoja tarvitaan?

Vahvari on dolby surround ja dvd digital, decoderilla varustettuna.

Vahvarissa ei ole liitäntää valokaapelille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu