verivirtsaisuudesta lääkäriin, josta ultra kuvauksiin 11 cm kasvain oikeassa munuaisessa ja munuaisen ymparillä epäselviä kohtia. Odottelen aikaa viipalekuvaukseen. Pelonsekaisin tuntein. Tässäkö tämä elämä oli. Ultran jälkeen tuntunut muutenkin ihmeelliseltä, lopetin kyllä myös tupakan kuultuani ultran tuloksen.
onko
tämä syöpää
4312
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Ei kaikki kasvaimet syöpää ole eikä verivirtsaisuus niistä vielä mitään syöpää todista.
yli 20 vuotta sitten. Oli syöpää, mutta hän kuoli dementiaan viime vuonna.
Munuaissyöpäkin saadaan hoidettua. Paljon riippuu omasta tahdosta parantua. Pitää hoitaa itseään, liikkua, syödä terveellisesti ja syöpä pitäisi leikata tietysti pois. Ystävälläni oli levinnyt muoto, mutta siltikin selvisi hoidolla.
Eli mahdollisuus on mihin vain, onnea matkaan.
Kiitos.
Sinun kirjoituksesi toi heti minulle rauhalisemman olon. Ja mitä liikkumiseen tulee kesäisin pyöräilen/ kävelen talvisin hiihto/ kävely.
Työelämässä vaihtelevassa ulkotyössä
KIITOS vielä kerran ja hyvää syksyn alkua.
Voimia kaikille.
KUULEPA MINULTA ON LEIKATTU MUNUAINEN POIS JA OLI SYÖPÄ,MUTTA EI ETÄ PESÄKKEITÄ. sITÄ ON NYT KOHTA 5 V.LÄÄKÄRINI SANOI ETTÄ AINA KUN MUNUAISESSA ON LÖYDÖS SE POISTETAAN KOKONAAN KOKO MUNUAINEN.kYLLÄ SE VIE JALAT ALTA HETKEKSI ON SE NIIN KOVA SANA SYÖPÄ"PANEE AJATTELEMAAN VAAN HYVIN ON KONROLLIT KÄYTY JA ELÄMÄ JATKUU.