Katsokaa tuolta missä se teidän auto mahtaa
olla valmistettu: http://www.ajovalo.net/Valmistusmaat.htm
olla valmistettu: http://www.ajovalo.net/Valmistusmaat.htm
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
ikivanha, vuodelta 2004 eli neljä vuotta vanha. Hyvin paljon on tapahtunut automaailmassa vuoden 2004 jälkeen, ja kaikilta merkeiltä on tullut rutkasti uusia malleja.
Oma autoni, Citroën C4 vuosimallia 2008/3, on valmistettu Ranskassa, Mulhousen Sausheimissa. Samalla tehtaalla tehdään myös Peugeot 206 ja 308.
Juu näin on sattui vaan silmään kun selailin
nettiä eli myös valmistuspaikkoja on tullut lisää.
Citikat tehdään pääsääntöisesti Ranskassa.
Tää olikin tarkoitettu noille ketkä morkkaavat meitä
Citroenisteja ja joiden autot on tehty esim.Japanissa(oikeesti Turkissa,ym).
kyselin VW:ltä ostaakseni kakkosautoksi vaimolle Variant TDI:n ja myyjä sanoi auton toimitettavan Meksikosta...
Meksikosta tulee sekunda laatua. Uudessa C5 autossani peruutustutka lakkasi toimimasta 1000 kilometrin jälkeen, vika löytyi ohjauskeskuksesta joka on peräkontissa, valmistaja oli Bosch made in Mexico.
Tilalle tuli Saksan Boschin valmiste joka on sitten jo pelannut jo yli kymmenkertaisen matkan.
Niinpä saksalainen on ainakin kymmenen kertaa kestävämpi kuin Meksikolainen, kenties tuhansia kertoja kestävämpi.