miten sopii kalat ja skorpioni yhteen?
onko kellään henkilökohtaisia kokemuksia tai jotain...... kiitti jo etukäteen!!!! =)
kalat+skorpioni
13
10473
Vastaukset 13
- SkorpioniN
Minulla ei ole skorpioni naisena kokemusta kala miehestä, mutta mitä olen kuullut ja lukenut niin vaikuttaa täydelliseltä parilta kaikenkaikkiaan, niin seksissä kuin henkisellä puolella. Molemmat tykkäävät jutella elämän moninaisuudesta kovastikkin, siis voi seurata pitkiä nautinnollisia keskusteluja.
Sen tiedän, että kalat on todella romanttinen merkki ja minulle se sopisi oikein hyvin.
Rapu, kalat ja skorpioni ainoina vesimerkkeinä sopivat toisilleen.
Joku(t) viitseliäs(äät) voisivat tosiaankin kertoa jotain näiden kahden suhteesta, vaikka kyllähän täällä niistäkin on kirjoitettu, mutta lisä ei pahaa tee. Rakastunut ihminenhän imee kaiken tiedon itseensä, ja olisiko alkuperäinen kirjoittaja nyt ko. olotilassa? ;) - kalanainen
Jos ei tarvitsisi muuta kuin rakastella ja juoda kuohuviiniä hyvin menisi.
Käytännönasioissa mies haluaa määrätä.
Hän kysyy mielipiteesi ja siihen se jääkin.
Skorpionimies rakastaa lapsia ja haluaa monta...- Anonyymi
Mulla on kala mies ja juuri noin menee...realiteetit on tällä miehellä hukassa ja tosi myrskyisä suhde. Hän on kyllä muuten aivan ihana mutta aika jästipää ja vaikea tehdä kompromisseja, kala mies määräisi tai hänen intuiitionsa joksi hän sitä kutsuu....saa pitää puolensa
- rantakalatar
Kokemusta on skorpioneista.Isäni on skorppari ja mieheni myös.
Skorppari on sanansa mittainen mies,henkisesti monipuolinen ja syvällinen,tasa-arvoinen,maskuliininen...Hän tykkää määrätä missä kaappi seisoo,mutta oman vahvuutensa ansiosta kestää vahvemmankin luonteisen naisen.Lapsirakas.Sen minkä tekee,tekee kunnolla.Suhteellisen uskollinen.
Kaloille skorppu sopii loistavasti.Sillä suhteella ei taivas ja maa ole rajana,vaan pelkkä mielikuvitus.Vesimerkit voivaat yhdessä sukeltää syvällisiin keskusteluihin.Molemmat ovat intuitiivisiä ja herkkävaistoisia,aistiten pienimmätkin nyanssit.Romantiikkaa,kiihkeää ja tyydyttävää seksiä,keskustelua,yhdessä tekemistä,arkea ja juhlaa...Oma skorpionini on jo 8v jaksanut minun kevätmasennukseni,mielialan vaihteluni,romantiikan pohjattoman nälkäni...Tosin on niin,että kalat haluaisi paljon enemmän hellyyttä kuin mitä skorpioni on halukas ja valmis antamaan ja tämä seikka kalojen on vain syytä ynisemättä hyväksyä.Paras ystäväni on skorpioni ja hänen ex-miehensä kalat ja aiheesta olemme jutelleet PALJON.- Anonyymi
Juuri noin se menee skorppionin ja kalan suhde, oli kyse ystävästä tai puolisosta. Skorpion on tähtimerkeistä yksi uskollisimpia. Kala on helposti sopeutuva ja ymmärtäväinen. Kalalla ja skorpionilla on paljon yhteistä koska molemmat ovat vesimerkkejä.
- SkorpiooniN
Hyvin sopivat skorppiooni ja kalat yhteen - mutta mikään ei ole ikuista. Minä sain elää liki 20 vuotta onnellisena kalat-miehen kanssa, kunnes tuli hellänherkkä rapunainen ja vei.
Tuossa oli jossakin viestissä kirjoitettu, että kalat/skorpiooni suhteessa keskustellaan paljon. Meidän suhteessa käytiin paljon ja syvällisiä keskusteluja - voi sanoa päivittäin.
Ja jotenkin aina tiesi jo puolesta sanasta mitä toinen tarkoittaa, eikä aina tarvinnut edes sitä puolta sanaa. Kalat-miehen romanttisuus on ehkä hiukan liikaa skorpparille, mutta siihenkin voi yrittää oppia, kun tietää, mistä on kysymys - minä en aina osannut.- fisutar
Mun kaikki parhaat kaverit on ollu skorpioneja, osan heistä olen menettänyt ja jäänyt todella kaipaamaan ja miettimään mikä meni vikaan. Mun elämäni syvimmältä koskettavat keskustelut ja yhteiset hetket on koettu skorpionin kanssa: ei siksi etten olisi muun merkkisten kanssa viettänyt aikaani. Käydyt keskustelut ovat olleet antoisia myös silloin, kun olemme olleet täysin eri mieltä. Yhdessä vietetty aika on aina jonkinasteista paratiisissa oloa fisulle kun tämä muistaa arvostaa skorpionin taitoa pitää fisu reaaliajassa.
- No...
... jos horoskooppimerkkeihin ja teidän juttuihinne on luottamista, ehkä minullakin ja skorpionitytsälläni tulee olemaan vielä monta vuotta (ja syvällisiä keskusteluja) edessämme.
T. Fisu. - salima
No... kirjoitti:
... jos horoskooppimerkkeihin ja teidän juttuihinne on luottamista, ehkä minullakin ja skorpionitytsälläni tulee olemaan vielä monta vuotta (ja syvällisiä keskusteluja) edessämme.
T. Fisu.Olen skorpparinainen ja mieheni on kalat. N'm' merkit sopivat loistavasti yhteen. Meill' on rajuja taisteluita, mutta sovinnot ovat my;s suloisia. Kuten edellisist' luin skorpparit nhaluavat paljon lapsia, en ole ennen tullut ajatelleeksi ett' my;s mun skorpparitutuilla on monta lasta, meill' viisi. Onnea yritykselle.
- kaltat&skorppari ja n. ...
Aikas moinen kysymys:)) Minä olen itse kalat nainen ja mieheni skorppari. Yhteistä taivalta takana 24,5 vuotta. Toki skorppari lapsia haluaa mutta niin haluaa kaltakin. Siitä syystä meillä niitä vissiin neljä. Rajana taivas... hmmm.... eipä taida olla silloin kun on kivaa:)) Toisaalta on toi skorppari niin pirun arkipäiväinen ja niin pirun tavallinen ja luotettava!!! Siis toki teidän mitä ajattelee niin hänkin. Hitto ku ei voi edes vieraisiin mennä *virn* jäis aivan varmaan kii, mut niin taitais jäädä tuo skorpparikin. Kova ja karski ulkokuori, osaa sanoo tosi pirullisesti, mut ku tosipaikka tulee niin tiedän kehen voi luottaa! Ihan heti en vaihtais. Onnee vaan teillekkin:)) P.s. sovittiin joskus, et parempaan saa toisen vaihtaa heti kun sellasen löytää. Ei viel ole löytynyt. Onnea teillekkin:))
- vihdoin-vapaa
Tehkää itsellenne palvelus ja älkää ees yrittäkö. Se on itsemurha. Kalat ei kestä kun välillä niin ihana skorppari "lankeaa" (yleensä riippuvuudesta johtuva huono käytös, ilkeys/ mustasukkaisuus). Skorppari taas tekee kaikkensa manipuloidakseen kalan pysymään suhteessa.
T:kalanainen - Anonyymi
Tää on tosi vanha ketju mutta mun mielestä sopii tosi hyvin yhteen. Itse oon kalat nainen ja seurustelen skorpioni miehen kanssa. Meidän välillä on aina lennelly kipinöitä ja ollu syvempi yhteys kuin koskaan kenenkään kanssa..
Oon tosi mustasukkainen luonne mutta ainakin meidän suhteessa skorppari antaa sen enemmän näkyä. Skorpioni on myös meidän suhteessa vähän hallitsevampi mutta ei se mua haittaa. Toimii oikein hyvin! :) - Anonyymi
Tosi vanha ketju, mutta pakko tulla itekki kommentoimaan että olen kalat nainen ja ihastunut ensimmäistä kertaa skorpioni mieheen. Älytöntä kipinöintiä, ei pysty pitämään näppejä erossa toisesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 90980
- 119833
- 143804
- 40755
- 70657
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40629Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu179566- 32549
Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja58513Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti46512- 80510
- 65506
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484- 39467
Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i2449- 41446
- 45443
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31436Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74436Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61430