Mitä kuvattiin?

Tietääkö kukaan mitä kuvattiin torstaina päivällä Citymarketin pihalla? Kameramies kuvasi miestä joka käveli kameraa kohti työntäen kauppakärryjä... Joutui ottamaan monta kertaa uusiks kun autot lähti parkkipaikalta...heh... En siis käynyt kysymässä koska huomasin vasta autosta että jotain kuvataan ja olin matkalla pois... Joku näppärä neiti/herra näpsä kuitenkin tästä vinoilisi jos en sitä mainitsisi tässä... :D
142346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

varmasti tietää!

Vaan kertooko meille -sitä emme tiedä!

Äänestä

Cittarin pihalla kuvattiin miestä joka työnsi ostoskärryjä.

Äänestä

Epäilemättä kyseessä oli Poliisi-TV:n kuvaus.
Kärryjä lykkivä mies oli varmaankin etsintäkuulutettu, jota kuvattiin ohjelman sellaiseen osioon, jossa "luvataan huomattava palkkio katsojalle, joka tietää jotain kuvassa esiintyvästä henkilöstä."

Äänestä

Kaikki asiakkaat kuvattiin ja niistä tehtiin analyysi keskivertosuomalaisen kulutuksesta.
Tavaroiden, joita eniten näkyi kuvissa, hinnat tullaan nostamaan pilviin.
Maito ensimmäisenä, sitä taisi näkyä paljon kun ihmisillä on noita lapsukaisia eikä kouluikäisiä voi oikeen enää imettää.
Näin se oli !

Äänestä
  • Kiinasta saa halvalla äidinmaitovastiketta. Sitä voi kouluikäisillekin juottaa!
    P.S Meillä oli kärryissä vain palautuspulloja.

    Äänestä

...parisen viikkoa sitten kuvasivat myös VPK:n nosturiautosta noin 10-15 metrin korkeudelta CM:n pääovia. Tiedä sitten mitä varten.

Äänestä
  • Silloin kuvattiin salaa ja huomaamattomasti liikkeessä asiovia ihmisiä mahdollisten myymälävarkauksien varalta.

    Äänestä

  • salakuvausta kirjoitti:

    Silloin kuvattiin salaa ja huomaamattomasti liikkeessä asiovia ihmisiä mahdollisten myymälävarkauksien varalta.

    mies ilmestyi selän takaa, juoksi eteeni ja otti lähietäisyydeltä minusta kasvokuvan ja toisen ostoskoristani.
    Ja vielä kassalla lompakostani.

    Äänestä

Minusta torstaina homma näytti siltä että ketä tahansa ei kuvattu. Henkilöt joita tai joiden tekemisiä kuvattiin, oli kuvaustiimin ennakolta valitsemia henkilöitä. Oli kyllä aika monta ihmistä, ja lisäksi kaikki näyttivät kyllä tietävän mitä olivat tekemässä. Kamerakaan ei näyttänyt miltään saippualaatikolta vaan tv kameralta.

Kait joku joskus kertoo lisää todellisia asioita eikä mielikuvituksen tuotteita - Vahinko sinänsä että en käynyt kyselemässä.

Äänestä

että tuli myös asiallisia vastauksia... Kiitos niistä... :) Mahtoiko olla sitten jotain Citymarketin mainoksen kuvausta...

Äänestä
  • nämä olivat vain harjoitukset ja te kaiki uskoitte niihin , ups,,,paljastinko mä jotain ny..

    Äänestä

Ilmeisesti asiasta jotain todella tietävät eivät lue tätä palstaa tai
eivät näe mitään syytä itse kommentoida. Kyllä minä siellä kävin porukoita
jututtamassa, ja vastailivatkin kysymyksiini. - Kuvauksia oli
toteuttamassa Mh-media niminen firma, kuvasivat erääseen juttuunsa
kuvituskuvaa. Kertoivat toteuttavansa asiakailleen mm esittely,
markkinointi ja koulutusvideoita. Valmista materiaalia kuulemma tarvittiin
muutama minuutti, mutta kuvattua materiaalia pitää olla enemmän jotta
riittää jälkityöstössä. Paikka oli kuulemma erittäin sopiva toteuttaa ko
kuvaukset ja Salo erittäin sopivalla etäisyydellä.

Äänestä

Onks Salo taas pääsemässä telkkariin ?
Tommonen nimi vilahtanut telkkarissa jossain lopputeksteissä.

Äänestä
  • Vaalitkin on tulossa, niin joku ehdokkaista ollut "tähtenä"

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PinkCatz kirjoitti:

Tietääkö kukaan mitä kuvattiin torstaina päivällä Citymarketin pihalla? Kameramies kuvasi miestä joka käveli kameraa kohti työntäen kauppakärryjä... Joutui ottamaan monta kertaa uusiks kun autot lähti parkkipaikalta...heh... En siis käynyt kysymässä koska huomasin vasta autosta että jotain kuvataan ja olin matkalla pois... Joku näppärä neiti/herra näpsä kuitenkin tästä vinoilisi jos en sitä mainitsisi tässä... :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu