Kovalevy ongelmia

tietokone löytää kovalevyn, mutta en pääse tiedostoihin käsiksi, win xp. Kun yritän avata kovalevyä windowksissa se käskee alustaa levyn, vaikka se on ennen toiminut.. onko levy rikki..vai mikä sille voisi tehdä et sais tiedostot talteen
1117
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

tai sen kirjanpito on sekaisin.

Edellisessä tapauksessa tiedot on todennäköisesti menetetty, joten on syytä toivoa ja olettaa että kaikki tärkeä on varmuuskopioitu. Kirjanpitovika taas voi korjaantua jollain levynkorjausohjelmalla, epäilemättä sellainen kuuluu Xpeehenkin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kimmo.Roininen kirjoitti:

tietokone löytää kovalevyn, mutta en pääse tiedostoihin käsiksi, win xp. Kun yritän avata kovalevyä windowksissa se käskee alustaa levyn, vaikka se on ennen toiminut.. onko levy rikki..vai mikä sille voisi tehdä et sais tiedostot talteen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu