Keräys vähävaraisille ?

Täällä kirjoittaa niin moni (eli yksi ja sama) köyhä ja katkera autoilija, että eiköhän laiteta keräys pystyyn ja haetaan jostain Marduusiasta halvat mopot myös näille vähäosaisille. Loppuu katkeruus ja valitus, annetaan vielä vähän bensarahaa ja mulla on vanha ylimääräinen kiwin kypärä.
8319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ihan turha tulla vänkäämään, että minä olisin katkera. Ei tosiaan pidä paikkaansa ja vaikka minulla kotilo olisikin, niin en sitä täällä kävisi mainostamassa ja jos minulla olisi myös prätkä, niinkuin onkin, niin en tänne sitä tulisi julistamaan, enkä muutakaan tietoa jota olen orgin puolelta oppinut, kuten diidii, nahka ja turvaväli.
En ala enempää kanssasi kibmnaamaan ja minun vastaamiseni loppu tähän, niin siitäs sitte saatte taas.



Ä I PP Ä Ä !!

P yY H K ii !!

Äänestä

Panin googleen sen tilinumeron, mutta en huoli sitä, ellei se ole kuitua ja tosiaan mallia diidii, koska ne kattoo sen katsastuksessa, jos alan ajamaan kilpaa. Bensax vaan viipauveria...muu ei kelpaa, tai pidätän hengitystä taas...mpppppppppppp..............

Äänestä

ehdin tilata ensikeevääksi kalliin Ducatin!
Minä en kannata tälläistä hyväntekeväisyyttä!
Jos on köyhä,niin minä en kyllä pysty siinä auttamaan!

Äänestä

Älä koe mitään ylemmyyttä - laske vain velkojesi summaa! Ei kaikki kritiikki ole kateutta vaikka se velkoisella mopolla ajavasta sellaiselta saattaa tuntuakin.

Äänestä
  • vanhaa mutta omaa. autojakin on kaksi, joilla ikää yhteensä 70 vuotta, mutta omia ja velattomia.
    en silti karehdi köyhiä, tai velkaisia.

    Äänestä

  • velatonta mopoa kirjoitti:

    vanhaa mutta omaa. autojakin on kaksi, joilla ikää yhteensä 70 vuotta, mutta omia ja velattomia.
    en silti karehdi köyhiä, tai velkaisia.

    itse köyhä,mutta et vain ymmärrä sitä!

    Äänestä

  • olet.. kirjoitti:

    itse köyhä,mutta et vain ymmärrä sitä!

    sen, jota taas sinä et ymmärrä !
    on olemassa myös järjenköyhyyttä.

    Äänestä

  • mutta hyväksyn kirjoitti:

    sen, jota taas sinä et ymmärrä !
    on olemassa myös järjenköyhyyttä.

    olla niin ahdasmielinen, ettei hyväksy toisten harrastuksia, jos itse ei harrasta samaa. tälläisellä katkeruudella ihminen vain itse ahdistuu ja saattaa jopa kuolla ennen aikojaan. sen sijaan voisi hankkia itselleen oman elämän ja elää sitä ja vielä antaa toisten rauhassa elää omaansa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


oisko paikallaan kirjoitti:

Täällä kirjoittaa niin moni (eli yksi ja sama) köyhä ja katkera autoilija, että eiköhän laiteta keräys pystyyn ja haetaan jostain Marduusiasta halvat mopot myös näille vähäosaisille. Loppuu katkeruus ja valitus, annetaan vielä vähän bensarahaa ja mulla on vanha ylimääräinen kiwin kypärä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu