Tissit kipeät

Heips,
mulla on ihan yhtäkkiä kasvanu tissit aivan mahdottomasti. Painaa niin kovasti että oikein sattuu. Onko mitään millä tätä kipua sais vähennettyä? Kyllähän tämän kanssa elää jos ei mikään auta. On vaan niin outoa kun normaalisti olen aika pieni povinen.
Onko muilla ollu samaa alkuraskaudessa?
4837
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Minullakin kyllä povi kasvoi heti alusta. Ja kipeää teki. Kunnolliset tukevat liivit auttaa jonkun verran.

Äänestä

kasvaa!

Äänestä
  • itselläni on normaalisti c -kokoa, ja nyt joutunu ostelee jo d -kuppikoon liivejä. jossain rv 8 paikkeilla teki niin kipeää, ettei voinut ees nukkua ilman rintaliivejä, mitä normaalisti teen. vähänkin jos tissit oli "vapaana" niin teki niin kipeää että ihan meinas itku tulla.
    Nyt menossa rv 12 ja eilen illalla tuntui kuinka tissit vaan paisui. kyllä se tekee kipeää!

    Äänestä

  • jooojoo kirjoitti:

    itselläni on normaalisti c -kokoa, ja nyt joutunu ostelee jo d -kuppikoon liivejä. jossain rv 8 paikkeilla teki niin kipeää, ettei voinut ees nukkua ilman rintaliivejä, mitä normaalisti teen. vähänkin jos tissit oli "vapaana" niin teki niin kipeää että ihan meinas itku tulla.
    Nyt menossa rv 12 ja eilen illalla tuntui kuinka tissit vaan paisui. kyllä se tekee kipeää!

    Mullakin kasvoi rinnat tooosi nopeesti. Mulla oli B-kuppi ja nyt viikolla 12 mulla on D-kuppi. Viime viikolla kävin ostamassa elämäni ekat niin isot rintsikat ja nekin tuntuu jo että nännit tahtoo pulpsahtaa ulos. Ihan sairasta. Mun mies vaa on ihan innoissaan kun mulla tällä hetkellä niin suuret ja kiinteät rinnat. Enää ei särkyä, mut alussa teki niin kipeetä et piti nukkua tukiliiveillä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


rv 6+2 kirjoitti:

Heips,
mulla on ihan yhtäkkiä kasvanu tissit aivan mahdottomasti. Painaa niin kovasti että oikein sattuu. Onko mitään millä tätä kipua sais vähennettyä? Kyllähän tämän kanssa elää jos ei mikään auta. On vaan niin outoa kun normaalisti olen aika pieni povinen.
Onko muilla ollu samaa alkuraskaudessa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu