ihosyöpäkö

olen huolissani kun huomasin että eräs luomeni oli laajentunut 3 kertaiseksi ja tullut punaiseksi.En ole mikään solariumissa kävijä enkä muutenkaan auringonpalvoja. Liekö sitten ärtynyt se luomi? Olisiko syytä mennä äkkiä lääkäriin?
1305
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Olen kuullut, että tuollaiset ärtyneet luomet kannattaa aina tutkia ja tarvittaessa ehkä varmuuden vuoksi poistaakin vaikkeivät olisikaan pahanlaatuisia, sillä joskus myöhemmin viaton luomi saattaa muuttuakin pahhanlaatuiseksi. Ja onhan se kosmeettinenkin juttu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


huolestunut82 kirjoitti:

olen huolissani kun huomasin että eräs luomeni oli laajentunut 3 kertaiseksi ja tullut punaiseksi.En ole mikään solariumissa kävijä enkä muutenkaan auringonpalvoja. Liekö sitten ärtynyt se luomi? Olisiko syytä mennä äkkiä lääkäriin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu