tänään oli koko päivän kestänyt katkos, sen jälkeen kone jäi pimeeksi ei tule edes näyttöön kuin musta pilkahdus, mikä on?? läppäri pelittää.. samast modeemista. nörtit help,,
soneran katkos, 15.9 kone jäi pimeeksi,
5
794
Vastaukset
- zxcvbnm
Asia ei näytä sinuakaan kiinnostavan edes sen vertaa että viitsisit esittää ymmärrettävän kysymyksen.
- Pege81
Ei oo kysymys sieltä selkeimmästä päästä, mut heitetään jotain. Eli jos ruudulle ei kerta tule mitään käynnistyksen yhteydessä, niin se tuskin johtuu tuosta ADSL-katkoksesta. Yhteydet tulevat toimintaan vasta, kun käyttöjärjestelmä on latautunut.
- huono säkä
Vaihtoehto 1)
Jaaha, kun oli se katkos, niin rämppäsitkö sen koneesi virtakytkintä toivoen, että se sattumalta auttaisi ja laajakaista alkaisi taas toimia? Jos niin teit, ehkä se rikkoi sen koneesi.
Vaihtoehto 2)
Yhteensattumaa, että kone meni rikki samaan aikaan kuin laajakaistakin oli ollut poikki.- Nimetön
Kumma juttu, katkoksen kanssa samaan aikaan, en tiedä mitä muksut teki... Kiitos vinkeistä.. en oo nördd;) sorry.
- hyvää yötä
Nimetön kirjoitti:
Kumma juttu, katkoksen kanssa samaan aikaan, en tiedä mitä muksut teki... Kiitos vinkeistä.. en oo nördd;) sorry.
Älä heittele nörtti sanaa ilmaan ihan vaan huvikseen.
Ihminen joka osaa käyttää konetta ei ole nörtti. opettele tietotekniikkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa
Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p586542Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa
Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su3465600Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1685236Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal1425013Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil204260Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"
Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite442939Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema202756Jenni Alexandrova ja Toni Lähde ratkeavat liitoksistaan - Tällainen on uusperhe!
Radiojuontaja Jenni Alexandrova ja Diili-tuttu Toni Lähde ovat pariskunta, joka elää uusperhearkea. He ovat ostaneet uud32538Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)
Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill282527- 792186