Olo on

sen jälkeen kun on puhunut ammattiauttajan kanssa. Jotekin joutuu kohtaamaan ne asiat niin lohduttomina kuin ne ovat. Mutta eihän sitä ikuisesti voisi teeskennellä.
1155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Se on ihan normaalia, että aluksi keskustelut saa olon tuntumaan ahdistuneemmalta. Asiat tulee todellisimmiksi ja läheisimmiksi kun ne sanoo ääneen. Mutta kyllä se pikkuhiljaa helpottaa ja huomaat että keskusteluista voi tulla jopa hyvä olo.

Itselläni menee vuoristorataa... Välillä on hyvä fiilis kun tulen terapiasta, välillä ahdistaa. Mutta nyt noin kymmenen kerran jälkeen pääsääntöisesti on ihan ok olo. Tosin vasta pintaa ollaan raapasitu, paljon on vielä haavoja aukaisematta. Tiedän että ahdistavia kertoja on edessä vielä paljon. Alussa ollaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain pahempi kirjoitti:

sen jälkeen kun on puhunut ammattiauttajan kanssa. Jotekin joutuu kohtaamaan ne asiat niin lohduttomina kuin ne ovat. Mutta eihän sitä ikuisesti voisi teeskennellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu