mistä johtuu kun kone käy kuin diiseli ala vääntö heikohko auto 156. 2l twin spark.
voisko vika olla ykk anturissa ja missä se sijaitsee.
alfa 156
4
880
Vastaukset
- Alfailija
TS koneessa raksuttaa yleensä huonosti toimiva ajoituksenmuunnin, etenkin käynnistettäessä. Jos se raksuttaa jatkuvasti, lienee syytä käydä tarkistuttamassa asia.
Tuo alakierrosten heikohko vääntö tahtoo olla tuon 2.0 TS -moottorin ominaisuus, ei niinkään vika ;) Yleisesti ottaen mitäänhän ei tapahdu alle 3500 kierroksen, mutta siitä se sitten vetääkin raikkaasti toppariin asti.
Mikäli veto on tukkoista käyntikierroksillakin, on vika yleensä huonossa ilmamassa-anturissa. Sen vaihtamalla kulku yleensä paranee........- cadiman
missä kohdassa moottoria sijaitsee ajoituksenmuunnin ja minkä hintaisia ne ovat
- taunotuplakipinä
cadiman kirjoitti:
missä kohdassa moottoria sijaitsee ajoituksenmuunnin ja minkä hintaisia ne ovat
Maksaa muistakseno pari sattaa, sijaitse toisen nokka-akselin päässä.
- Al-fan
156:seen on hyvä korjauskirja, josta löytyy neuvoa moniin ongelmiin. Löytyy kirjakaupoista, mutta halvimmin sen saa netin kautta tilaamalla Ago Oy:stä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447306
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492269- 512265
- 372258
- 432238
- 162226