Olen sanaton.....

Kerrankin pisti suuren suuni hiljaiseksi.Ponta Delgadassa viikko ja ihastuin.Kaupunki ja ympäristö SIISTEJÄ.Hotelli luksusta palveluineen ja MAHTAVA aamiainen.Hinnat kaupoissa ja kuppiloissa suomalaisittain todella halpoja.Saaren luonto mykistytti kauneudellaan.Pieni kaupunki,joten sen nähtävyydet kävellen kierrettiin.Retkenä läntinen saarikierros ja video surrasi.Muisti jäi paikallisen mc-kerhon tiloihin ja palaili vasta seuraavana päivänä pätkittäin.
Litra hyvää punaviiniä kun maksoi Sol Marketissa 1,7 euroa.Eli tulipa sekin kokeiltua.Ilmasto sopivan lämmin ja yöt sopivasti vähän viileämpiä.Moskiittojen bongaajille en paikkaa suosittele,kun yhtäkään en havainnut.Taksilla halki saaren ajoi n.20 min ja autokuski veloitti hävyttömästi 15 euroa tunti.Suomessa tuo on jo melkein lähtömaksuna.Keväällä perheen kera takaisin.Ja ystäville lämpimästi paikkaa suosittelen.Masseur ei turhaa saarta kehu.Terveiseni tässä myös hänelle(heille)ja suurkiitokset kattavasta tietopaketista.

3

1829

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Barbeito

      Haa, et siis kuitenkaan joutunut/päässyt Corvolle!

      Olen utelias ja siispä kysyn, mihin hotelliin päädyit.

      • ja laittoi määrittelemättömäksi majoitukseksi vip executive neljän tähden hotellin.Ja me kun yömajaa odotimme.No menihän se viikko sielläkin.Hah.


      • Barbeito
        hullu-jussi kirjoitti:

        ja laittoi määrittelemättömäksi majoitukseksi vip executive neljän tähden hotellin.Ja me kun yömajaa odotimme.No menihän se viikko sielläkin.Hah.

        No perskeles, jouduit sitten aivan susirajalle, hotlahan on päätien väärällä puolella :-)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita

      Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko
      Maailman menoa
      271
      3376
    2. Työeläkeloisinta Suomen suurin talousongelma

      Työeläkeloisinta maksaa vuodessa lähes 40 miljardia euroa, josta reilut 28 miljardia on pois palkansaajien ostovoimasta.
      Maailman menoa
      103
      1673
    3. 66
      1223
    4. Mun mielestäni on tosi loukkaavaa

      Nainen, että luulet palatan typeriä, sekavia ja ilkeitä viestejä mun kirjoittamiksi. Mä en ole katkera, epätoivoinen, ra
      Ikävä
      199
      1067
    5. Persujen puoluekokous 2026

      Missä ja Milloin pidetään ?
      Maailman menoa
      56
      1024
    6. Odotettu tulos Taivalvaaran hiihtokeskuksen osalta

      "MCS Finland Oy on ilmoittanut Taivalkosken kunnalle 30.4.2026, että se irtisanoo Taivalkosken kunnan ja MCS Finland Oy:
      Taivalkoski
      50
      976
    7. Mikä se viehättävin

      Asia on kaivatussasi?
      Ikävä
      63
      961
    8. Mikä kaivatussasi

      Viehättää ulkoisesti ja mikä sisäisesti?
      Ikävä
      42
      807
    9. Mitä tekisit jos

      Aamulla vierestäni heräisit
      Ikävä
      47
      782
    10. Olet hirviö

      Eikä kukaan saa mua muuttamaan mieltäni.
      Ikävä
      114
      748
    Aihe