Syysistutus

Sukulaiseni tarjosi minulle pihallaan kasvavaa pienehköä syyshortensiaa ja tottakai haluan sen ottaa. Onko liian myöhäistä nostaa se maasta ja istuttaa omalle pihalleni? Vai odotanko kevääseen?
1168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Kyllä sun kannattaa odottaa kevääseen!
Ei luultavasti ehdi enää juurtua, tarvitsee ainakin kaksi viikkoa lämpimiä ilmoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Miina kirjoitti:

Sukulaiseni tarjosi minulle pihallaan kasvavaa pienehköä syyshortensiaa ja tottakai haluan sen ottaa. Onko liian myöhäistä nostaa se maasta ja istuttaa omalle pihalleni? Vai odotanko kevääseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu