onko kenelläkään?

Hei! Sellaista tulin teiltä odottajilta kysymään, että onko teillä esiintynyt alku raskaudessa selkäkipuja?! Epäilen että olen raskaana ja kuukautisteni pitäis alkaa nyt torstaina ja ovat aina kyllä olleet säännölliset. On töissä niin vaikea olla kun selkäkipeä (hoitoala). Myös on ollut heikotus ja kamalaa väsymystä, nukkuisin mielelläni vaikka kellonympäri :) Onko tämä merkki mahdollisesta raskaudesta vai merkki siitä että täti on tulossa kylään!? kiitos etukäteen jo vastauksistanne. :)
5462
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

laittaa toi kyssä tänne...ohos, ja mä vaivauduin laittaan vastausta tänne.. Katos vaa kui tyhmii me ihmiset ollaan. Googleta kuule. Ja toivon ettei kukaan muu enää kirjota tälle ihmiselle mitään, jos vaikka jättäis ODOTTAJAT rauhaan.

Äänestä
  • miksi vastata näin törösti ihmiselle, joka kyselee jo odottavilta, kenties jopa kolmatta lastaan odottavilta tietoa.

    Joillekin tuo raskaus ei ole välttämättä aivan yksinkertainen ja helppo asia, ja saattavat vain haluta kysyä, jotta saavat vastauksiltanne jonkinlaista kannustusta tms.

    toisille mahdollinen raskaus on suuri onni, toisille pahin mahdollinen vaihtoehto, elämäntilanteen ym.vuoksi.

    joten eiköhän tännekin saa ihan jokainen kirjoitella, kenenkään siitä ei tarvitse ottaa nokkiinsa.
    olkoon he vastaamatta jotka eivät halua vastata.
    tämä palsta on vapaa, ja jokaisella oikeus kysyä neuvoa täältä.
    (mielestäni täältä saa ekat vastaukset nopeammin kuitenkin kuin päivätolkulla odottamalla että saa neuvolan puhelimesta jonkun kiinni, jolla on aikaa!!)

    alkaa tämä palsta menettämään kyllä hauskuutensa ja mukvauutensa, kun täällä hyristään ja kopautellaan toisten kysymyksille.

    eikö vanha sanonta kuulu "tyhmä on se, joka ei kysele"???

    Ja vastaukseksi sinulle, joka kysyit mahdollisesta raskaudesta?
    Kyllä, alaselkäkivut ovat yksilöllisiä, niitä voi olla ihan alussa, toiset kärsivät ne vasta raskauden loppuvaiheella.

    tsemppiä, ja jos ei kuukautisia ala kuulumaan, rohkeasti vain testi tekemään :)
    tsemppiä!!

    Äänestä

mulla ainakin ollut pientä selkäkipua vaikka yleensä sitä ei ole ollut. Vaikea tietty mennä sanomaan oletko raskaana :) Mutta teeppä testi:) Mullakin ollut huonoa oloa ja kamalaa väsymystä ja plussa tuli!!=))

Äänestä

teepä kuule testi äläkä täällä kysele tyhmiä.....

Äänestä

oli plussatestin tekemisen jälkeen kaksi viikkoa aika kovia vatsa- ja selkäkipuja. Olin ihan varma, että kesken menee, mut kaikki olikin hyvin ja nyt mennään rv 20:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


-jotain muuta(ko)- kirjoitti:

Hei! Sellaista tulin teiltä odottajilta kysymään, että onko teillä esiintynyt alku raskaudessa selkäkipuja?! Epäilen että olen raskaana ja kuukautisteni pitäis alkaa nyt torstaina ja ovat aina kyllä olleet säännölliset. On töissä niin vaikea olla kun selkäkipeä (hoitoala). Myös on ollut heikotus ja kamalaa väsymystä, nukkuisin mielelläni vaikka kellonympäri :) Onko tämä merkki mahdollisesta raskaudesta vai merkki siitä että täti on tulossa kylään!? kiitos etukäteen jo vastauksistanne. :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu