Voiko pölyallerginen työskennellä kirpputorilla?
Lääketieteellinen
kysely
3448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei voi eikä kangaskaupassa. Vaateliikkeetkin ovat kiikunkaakun...
Riippuu polyallergiasta.Mulla on kangaspolyallergia,joten kaikki vahankin polisevat puuvillasta villapolyyn aiheuttavat jarjetonta kontrolloimatonta aivastelua.
Jos tilannetta ilman laakkeita jatkuu pitkaan tulee olo,kuin olisi kuumetta.
Tosin olen ollut jo vuosia toissa (10v),majoitusalalla-lakananvaihtoja jne...Ottaa aika koville,mutta sen kanssa oppii jotenkin parjaamaan.
Jos on paha rattipolyallergia-enpa suosittelisi.Astman saat kaupanpaallisiksi.Mutta eihan se ole varmaa.
Tsemppia vaan!
Ps:Itse en olisi missaan niin kotonani kuin kirppiksella.Jos tykkaat duunista,niin ota vaan!
Kun on pölyallergia.Lääkkeet ei auta.Niiskutan sen jälkeen koko päivän ja henkee ahdistaa.Se olisi kiva työpaikka ja vapaaehtois työtä olisi kiva tehdä jos joku voi.Monen allergisen on pitänyt lopettaa.