Finnairilla ehkä Manilaan

"Finnair käy neuvotteluja reittiliikenteen aloittamisesta Filippiinien tasavallan pääkaupunkiin Manilaan. Manilan viranomaisten mukaan Finnair on ollut kiinnostunut aloittamaan lennot sen jälkeen, kun maiden välille on saatu voimaan lentoliikennesopimus. Sopimuksesta neuvotellaan Suomessa syyskuun lopulla."

Näin kertoo
http://www.lennalomalle.com/content/view/846/43/
9736
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

saadaan suomipojille morsmaikkuja ja työvoimaa sairaanhoitajista.

Mulle riittää tulevat helpot yhteydet filippiinien paratiisirannoille. Pitkästä aikaa hyvä reittisuunnitelma kaikenmaailman jekateripurkien ja soulien jälkeen.

Äänestä
  • Jekaterinburg on loistava valinta! Sieltä irtoaa rahaa sen kun kantaa säkkikaupalla kotiin.
    Mutta eihän sitä maalaistollo suomalaisparka ymmärrä. Sitä kutsutaan pisnekseksi

    Äänestä

  • loistavaa kirjoitti:

    Jekaterinburg on loistava valinta! Sieltä irtoaa rahaa sen kun kantaa säkkikaupalla kotiin.
    Mutta eihän sitä maalaistollo suomalaisparka ymmärrä. Sitä kutsutaan pisnekseksi

    lentokoneita lomailuun eikä pisneksiin. Jekaterinburiin lomalla, yes kuulostaa mahtavalta.

    Äänestä

  • jos muilla kun sulla on varaa matkustaa?

    Äänestä

En erityisemmin kaipaa Manilan ruuhkia ja slummeja, ne on tullut koettua. Kyllähän Boracayllä oleilee, mutta ei se aurinko ja hiekka siellä sen kummallisempaa kuin lähempänäkään.

Äänestä
  • ...että ei mikään lentoyhtiö perusta uutta kohdetta sen varaan haluatko sinä jonnekin hiekkarannalle. Voi olla että tilan salliessa part charttereitakin on, mutta kaipa reitin avaus perustuu tarkaan analyysiin reittimatkustajien määristä.

    Äänestä

Näyttää siltä, että yhtiö tosiaan suunnittelee lentoja Manilaan. Luvat on nyt kunnossa:

http://www.lennalomalle.com/content/view/866/43/

Tietääkö joku tarkemmin näistä suunnitelmista? Ainakaan vanhoilla MD-koneilla lennot ei ala, eli odotamme uusia Airbuseja. Mutta eikös tuo matka ole aika pitkä, riittääkö kantama?

Äänestä
  • Lentomatka Manilaan on aikatarkkaan 1000km pidempi kuin Bangkokiin eli kyllä se onnistuu.

    Äänestä

  • matka kirjoitti:

    Lentomatka Manilaan on aikatarkkaan 1000km pidempi kuin Bangkokiin eli kyllä se onnistuu.

    se KLM lennä Amsterdamista suoraan manilaan 747:lla, joten eiköhän suoraan lennä. Singaporen välilaskukaan ei tuntuisi pahalta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ens vuonna kirjoitti:

"Finnair käy neuvotteluja reittiliikenteen aloittamisesta Filippiinien tasavallan pääkaupunkiin Manilaan. Manilan viranomaisten mukaan Finnair on ollut kiinnostunut aloittamaan lennot sen jälkeen, kun maiden välille on saatu voimaan lentoliikennesopimus. Sopimuksesta neuvotellaan Suomessa syyskuun lopulla."

Näin kertoo
http://www.lennalomalle.com/content/view/846/43/

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu