Kuoppana oleva syylä?

Kuoppana oleva syylä?

Mites, kun mulla on monta vuotta ollut jalanpohjassa syylä, joka ei kasva korkeutta, mutta on kuoppana. Keskellä musta täplä, ympärillä pyöreä kuoppa, tai pikemmin vallihauta. Tehoaako siihen teippihoito, vai miten tämän kanssa tulisi toimia?

Olen yrittänyt kaivaa sitä mustaa sydäntä pois, mutta ei se kyllä lähde kaivamalla. Hetkiseksi sen siimana olevan mustan täplän saa pois, mutta tulee takasin.

Syylä ei onneksi kipuile mitenkään, varmaan kipuilut on pikemmin niiden korkeutta kasvavien syylien ongelmana.

2

232

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 26336

      Jäädyttää pitää.. Joko jalkaterapeutti tai apteekista saatava laite.

    • ohomohom

      Pojallani, aktiiviurheilijalla, oli isonvarpaan päkiässa syylä! Se meni niin pahaksi ett ihotautiproffa teki kivuliaan jäädytyksen..ei mitään apua. Menimme paikalliselle ihoerikoislääkkärille. Hän kehotti samalle käytävälle kokeneelle JALAKHOITAJALLE. Hän teki tuet kenkkin ja kirjoitti YHDEN LUONTAISTUOTTEEN nimen ja se on REMASYL. Poika söi ohjeen mukaan kk:n. Jalkahoitaja ITKI kun menimme näytille. Ei ollut ikinä nähnyt näin pahan tilan korjaantumista. Ei tarvinnut paikallista mekaanista hoitoa--IHO OLI SILEÄ ja pysynyt näin. Hae Äkkiä...tämä ei ole markkinointia vaan auttamista!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      84
      1359
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      52
      987
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      370
      808
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      142
      769
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      55
      699
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      123
      692
    7. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      658
    8. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      625
    9. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      76
      612
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      56
      604
    Aihe