Omituinen härkämies

jousmiäs

En tiedä oletteko te härkämiehen kanssa seurustelleet huomanneet tämän sairaalloisen mustasukkaisuuden?! En saisi olla tekemisissä kenenkään miespuolisen ystävän kanssa saati katsoa kenenkään perään. Itse olen luonteeltani flirttaileva (jousimies) ja härkä paheksuu tätä syvästi. välillä hän kertoo kuinka rakastaa vain minua enemmän kuin ketään koskaan ja sitten yhtäkkiä on niin välinpitämätön kuin olla voi! Loukkaantuu ihan pikkuasioista ja häntä on todella vaikea miellyttää. En ole häntä pettänyt ja muutenkin huomioni on mielestäni annettu täysin hänelle. Mikään ei kelpaa, mikään ei riitä!
Silloin tällöin selittää että hänellä on ollut muita meidän aikanamme yms. koittaa itse saada minua mustasukkaiseksi, mutta sitten taas peruu puheensa, että hups, eipäs olekkaan..Miten tähän kaikkeen sitten suhtautuisi?!? Hermoja raastavaa..rakastan häntä silti..

4

1757

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toinen jousimiäs

      Itsellä oli suhde vajaan vuoden Härkämieheen ja
      tuo on totisinta totta,et erittäin mustis,vaikka
      itse katseli muita.Toinen piirre oli äkkipikaisuus.
      Oli kuin tuli ja leimaus.Ja kaikki loppukin pitää täysin paikkansa.Itsekkin rakastin omaani,mutta
      hän ei kyennyt antamaan vastarakkautta,sanoi ettei
      ole koskaan rakastanut naisia.Keräili niitä kyllä
      ympärilleen.Jatkuva haku päällä,vaikka oltiin
      suhteessa.Ja muita naisia oli kai kuvioissa,mutta
      sitä hän ei myöntänyt.Yksi piirre vielä.Naista
      alistava.

      • Vaakanainen

        Totta koko teksti. Ihan kuin minun elämästäni.


      • jouskarityttö

        pari kuukautta seurustellut härkämiehen kanssa,on aina erittäin huomioiva ja ajattelevainen.huomannut kyllä että kyselee kenen kanssa puhuin puhelimessa,en mustasukkaisuutta sillain kuitenkaan huomannut.jouskarityttö ite.


      • ...---ööö

        Sinä Toinen Jousimies !

        Kiitos !

        Paremmin en olisi itse saanut tuota muotoiltua, totta joka sana !

        Enkä ilmamerkkinä enää toista kertaa tätä virhettä tee !

        Parempaa onnea sinullekin jatkossa !


    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus

      Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki
      Maailman menoa
      186
      3407
    2. Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta

      "I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from
      Maailman menoa
      104
      2605
    3. Mies, näen sinua hetken

      ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen
      Ikävä
      8
      2499
    4. Riikka Purra on ihana, jämpti

      Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä
      Maailman menoa
      57
      2442
    5. Riikka se runnoo työttömyyttä lisää

      Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276
      Maailman menoa
      94
      2361
    6. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      8
      2074
    7. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      0
      1800
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      40
      1770
    9. Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki

      Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue
      33
      1648
    10. Mitä ajattelet

      Siitä henkilöstä jota kaipaat? Sana vapaa!
      Ikävä
      84
      1398
    Aihe