Puretaan Haminaa

Nyt kun Aholaisen kulma on revitty maan tasalle niin voitaisko sitte jatkaa Seurahuoneesta ja kompassista...sen jälkeen Puistotalo.
6678
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

paras idea mikä täällä suomi24 palstalla on ikinä luettu ! Toivottavasti se myös toteutuisi!

Äänestä
  • Pitäjänsaaressakin on hyvää tonttimaata, puutalot alas ja elementtii tilalle. Ympyrässäkin on kaikenlaista lahoo samovaarimuseoo ja herrasleipomoo, ne alas ja uutta tilalle, ni sadaan työpaikkoja ja turisteja.

    Äänestä

tehdään puistotalosta puiston baari, loistova idea.. eikö?
;PPP

Äänestä

päärakennuksen voisi myös pistää maan tasalle..

Äänestä

Puretaan koko Hamina, asemakaavaa myöten. Uutta tilalle. Tehdään Haminasta moderni ja ahh.. niin persoonallinen teräs/betonihelvetti, joka vetää varmasti turisteja puoleensa. Karhulasta voi käydä tsekkaamassa mallia. Siinä on sitten viihtyisä keskusta Grand Canyonia myöten, josta tulikin mieleeni että jos saataisiin vihdoin ja viimein myös ne liikennevalot. Mieluummin joka risteykseen ja vaikka tuplaten. Olisi se ilo ajella lähes tyhjillä kaduilla ja jumittaa punaisten palaessa joka ikisessä risteyksessä.

Äänestä
  • Rakentaa Rave areenan... ELi kunnon Tekno sois aamusta iltaan kunnollinen hieno valo show valtaisi tanssilattian ja sen sellasta....

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lisää.. kirjoitti:

Nyt kun Aholaisen kulma on revitty maan tasalle niin voitaisko sitte jatkaa Seurahuoneesta ja kompassista...sen jälkeen Puistotalo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu